Jak przebiega kasacja auta?

Life & Style
poszukiwaczewiedzy
Jak przebiega kasacja auta?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kasacja samochodu jest jedynym rozwiązaniem w sytuacji, gdy pojazd nie nadaje się do naprawy lub koszty remontu znacząco przewyższają jego wartość. Jest to wygodny, a przede wszystkim legalny sposób na to, aby pozbyć się niechcianego pojazdu. Można tego dokonać wyłącznie w stacji demontażu, która posiada stosowne zezwolenie wydane przez Marszałka Województwa.

Co trzeba wiedzieć o złomowaniu auta?

Udając się do stacji demontażu trzeba zabrać ze sobą niezbędne dokumenty, takie jak dowód rejestracyjny, kartę pojazdu oraz tablice rejestracyjne. Jako pierwsza zostanie podpisana stosowna umowę kupna-sprzedaży. Pracownik wyda także zaświadczenie w 3 egzemplarzach, ponieważ jeden z nich będzie niezbędny przy wyrejestrowaniu. Formalności tej trzeba dokonać w ciągu trzydziestu dni od daty demontażu aut, udając się do Wydziału Komunikacji wraz z tablicami, dowodem rejestracyjnym, kartą pojazdu oraz zaświadczeniem wydanym przez stację demontażu.

Ostatnim etapem będzie powiadomienie ubezpieczyciela, aby zakończył polisę. Przed oddaniem samochodu do zezłomowania koniecznie trzeba wcześniej rozeznać się na rynku i sprawdzić kilka punktów. Jeden z nich można znaleźć na stronie https://auto-szrot-kasacja-pojazdow.pl/mazowieckie. Warunki cenowe proponowane przez każdy z nich będą z pewnością podobne, ale główna różnica może dotyczyć przede wszystkim przebiegu oraz warunków całego procesu kasacji. Trzeba dokładnie sprawdzić wybraną stację demontażu, aby mieć pewność, że wszystko przebiegnie legalnie i sprawnie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak radzić sobie z porażką?
Jak radzić sobie z porażką?
Każdy w nas ma marzenia, aspiracje i ambicje. Staramy się spełniać w różnych sferach życia. Aplikujemy na dobrą uczelnię, chcemy […]
Polecamy