Home > Life & Style > Jak przebiega kasacja auta?

Jak przebiega kasacja auta?

Kasacja samochodu jest jedynym rozwiązaniem w sytuacji, gdy pojazd nie nadaje się do naprawy lub koszty remontu znacząco przewyższają jego wartość. Jest to wygodny, a przede wszystkim legalny sposób na to, aby pozbyć się niechcianego pojazdu. Można tego dokonać wyłącznie w stacji demontażu, która posiada stosowne zezwolenie wydane przez Marszałka Województwa.

Co trzeba wiedzieć o złomowaniu auta?

Udając się do stacji demontażu trzeba zabrać ze sobą niezbędne dokumenty, takie jak dowód rejestracyjny, kartę pojazdu oraz tablice rejestracyjne. Jako pierwsza zostanie podpisana stosowna umowę kupna-sprzedaży. Pracownik wyda także zaświadczenie w 3 egzemplarzach, ponieważ jeden z nich będzie niezbędny przy wyrejestrowaniu. Formalności tej trzeba dokonać w ciągu trzydziestu dni od daty demontażu aut, udając się do Wydziału Komunikacji wraz z tablicami, dowodem rejestracyjnym, kartą pojazdu oraz zaświadczeniem wydanym przez stację demontażu.

Ostatnim etapem będzie powiadomienie ubezpieczyciela, aby zakończył polisę. Przed oddaniem samochodu do zezłomowania koniecznie trzeba wcześniej rozeznać się na rynku i sprawdzić kilka punktów. Jeden z nich można znaleźć na stronie https://auto-szrot-kasacja-pojazdow.pl/mazowieckie. Warunki cenowe proponowane przez każdy z nich będą z pewnością podobne, ale główna różnica może dotyczyć przede wszystkim przebiegu oraz warunków całego procesu kasacji. Trzeba dokładnie sprawdzić wybraną stację demontażu, aby mieć pewność, że wszystko przebiegnie legalnie i sprawnie.

Avatar
Poszukiwacze Wiedzy
Jeśli poszukujesz cennej wiedzy, to niewątpliwie znalazłeś się we właściwym miejscu. Oddaj się lekturze naszego serwisu, a na pewno nie będzie to czas zmarnowany.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

pięć × 2 =