Co sprawdzi się w salonie – firanki czy zasłony

Dom i ogrodnictwo
poszukiwaczewiedzy
Co sprawdzi się w salonie – firanki czy zasłony
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Salon to pomieszczenie, w którym zazwyczaj spędzamy sporą część naszego czasu. To właśnie tam podejmujemy naszych gości, ale także spędzamy czas z rodziną. Oglądamy telewizję, opowiadamy sobie o przeżyciach dnia dzisiejszego czy też o naszych troskach. Dlatego jest to pokój, który urządza się przede wszystkim z nastawieniem na relaks.

Jak udekorować okno w salonie?

W salonie dbamy o każdy szczegół jednak jest coś, co zazwyczaj bardzo mocno zaniedbujemy. Chodzi tutaj przede wszystkim o okna. Często nie przykładamy większej uwagi do tego, jaka w oknie wisi firanka czy też zasłona. Kupujemy to, co po prostu jest w sklepie. Rzadko ktoś się decyduje na to, by zamówić na wymiar firanę. Niestety ta kwestia jest traktowana nieco po macoszemu, a ma przecież niesamowity wpływ na cały odbiór danego pomieszczenia.

Firanka czy zasłona to zazwyczaj jest główny dylemat dotyczący wypełnienia samego okna. Na to pytanie nie ma jednak jednoznacznej odpowiedzi. Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na to, jaki jest poziom nasłonecznienia danego pomieszczenia. Jeśli jest w nim stosunkowo jasno, zdecydowanie warto postawić na zasłony, nawet dość ciężkie.

Mogą być to przykładowo czerwone zasłony. Jeśli będą jasne, świetnie odbiją ciepło całego pomieszczenia, choć to bardzo odważny kolor i zdecydowanie nie dla każdego. Jeżeli salon nie jest od strony drogi, gdy każdy może do niego zajrzeć, można pokusić się o małe firanki. Wówczas cały dzień do pomieszczenia będą napływały promienie słońca, co jest plusem.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak urządzić pokój dziecka?
Jak urządzić pokój dziecka?
Masz dziecko i nie wiesz, jak urządzić jego pokój? Zastosuj kilka tych wskazówek, a z pewnością Twój maluch lub nastolatek […]
Polecamy