Podstawowe cechy pelletu

Dom i ogrodnictwo
poszukiwaczewiedzy
Podstawowe cechy pelletu
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Pellet to zyskujące popularność biopaliwo, które staje się alternatywą dla węgla i innych materiałów opałowych. Najpowszechniej dostępnym rodzajem jest pellet drzewny. Kolor pelletu jest charakterystyczny, ale jednocześnie uzależniony od konkretnego materiału opałowego (jasny dla drzew iglastych, ciemny dla drzew liściastych). Granulacja paliwa wynosi od sześciu do ośmiu milimetrów, przy średnicy nie mniejszej niż trzydzieści i nie większej niż czterdzieści milimetrów. Ze względu na swoje specyficzne właściwości sprawdza się nie tylko podczas ogrzewania mieszkań i domków jednorodzinnych, ale również większych przestrzeni, np. budynków przemysłowych, magazynów. 

Zalety ekologicznej biomasy

Stosowanie pelletu niesie ze sobą wiele zalet. Przede wszystkim wpisuje się w to wartość ekologiczna, ponieważ tego rodzaju biomasa należy do odnawialnych źródeł energii, poza tym wyróżnia się niską emisją dwutlenku węglą podczas spalania (z jednej tony pelletu powstają zaledwie 3 kilogramy popiołu). Kolejną zaletą produktu jest łatwość w transporcie i przechowywaniu. Pellet jest bardzo komfortowy w użytkowaniu, a ponadto pozwala zachować czystość na każdym etapie jego obróbki i użytkowania. Charakteryzuje się także dużą dostępnością, o czym świadczy możliwość zakupu w wielu punktach w całej Polsce. Powszechny dostęp sprawia, że jego cena jest stosunkowo niska na tle konkurencyjnych materiałów opałowych. Ponadto pellet nie wydziela nieprzyjemnego zapachu podczas spalania i ogranicza powstawanie kurzu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Nieruchomość – co warto wiedzieć przed jej kupnem?
Nieruchomość – co warto wiedzieć przed jej kupnem?
Zazwyczaj zakup nieruchomości jest jedną z największych inwestycji w życiu. Niezależnie od tego czy jest to zakup czysto inwestycyjny czy […]
Polecamy