Home > Dom i ogrodnictwo > Jak za pomocą oświetlenia zmienić wystrój wnętrza?

Jak za pomocą oświetlenia zmienić wystrój wnętrza?

Oświetlenie to równie ważny element wystroju wnętrza jak meble czy kolor na ścianach. Za pomocą świadomie dobranych lamp, kinkietów czy żyrandoli możemy sprawić, że niewielki pokój wyda się optycznie większy, a duży salon podzielimy na strefy o różnym przeznaczeniu; przytłumione światła wprowadzą ciepły, relaksujący nastrój, a dodatkowe oświetlenie w najciemniejszych miejscach zniweluje wrażenie nieładu. Jak więc używać oświetlenia, by osiągnąć zamierzony efekt?

Jakie oświetlenie do salonu czy pokoju dziennego?

W wielu polskich domach i mieszkaniach najczęstszym rozwiązaniem jest zawieszony centralnie na suficie żyrandol, który oświetla mniej-więcej całe pomieszczenie w taki sam sposób. Jest to rozwiązanie praktycznie i sprawdzi się szczególnie w pokojach zbliżonych kształtem do kwadratu, gdyż nie ma wtedy ryzyka, że kąty pozostaną niedoświetlone. Na  https://domodes.pl/oswietlenie/zyrandole.html znajdziemy żyrandole w nowoczesnym stylu, a także modele o wielu kloszach, które skuteczniej rozjaśnią duże pomieszczenia.

Z kolei niewielkie żyrandole o dwóch lub trzech kloszach mogą być ciekawym sposobem na oświetlenie stołu w jadalni – wystarczy zawiesić lampę tuż nad stołem, by w porze posiłku reszta pokoju stała się tylko tłem dla wspólnego biesiadowania. Dla miłośników nastrojowego oświetlenia dobrym rozwiązaniem będą także kinkiety do zawieszenia na ścianie bądź na meblach – można je włączać wieczorami, gdy nie mamy ochoty na mocne światło żyrandola. Połączenie kilku rodzajów oświetlenia daje nam wybór i jest wygodnym sposobem na wystrój wnętrza w zależności od sytuacji.

Avatar
Poszukiwacze Wiedzy
Jeśli poszukujesz cennej wiedzy, to niewątpliwie znalazłeś się we właściwym miejscu. Oddaj się lekturze naszego serwisu, a na pewno nie będzie to czas zmarnowany.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cztery × dwa =