Home > Life & Style > Co kupić chrześniakowi na chrzest?

Co kupić chrześniakowi na chrzest?

Chrzest to ważny obrzęd w życiu ludzi wierzących. Zazwyczaj z okazji tego wydarzenia rodzice organizują przyjęcie dla rodziny, podczas którego są maluchowi wręczane rozmaite prezenty. Największy problem z ich wyborem mają chrzestni, czyli osoby wyznaczone do sprawowania pieczy nad nowonarodzonym człowiekiem w jego dorosłym życiu. Na jakie konkretnie podarunki można postawić bez obaw?

Rozwiązania tradycyjne i nowoczesne 

Od lat w kategorii prezentów wręczanych chrześniakom prym wiodą dewocjonalia w postaci złotych lub srebrnych łańcuszków i medalików oraz drewnianych różańców. Są to oczywiście produkty z górnej półki, podkreślające prestiż okazji. Ciekawym pomysłem jest też personalizowany album na chrzest ze zdjęciem dziecka oraz specjalną dedykacją (np. oprawiony w skórzaną okładkę). Stanowi on wręcz idealne miejsce do przechowywania zdjęć zrobionych zarówno w trakcie samego sakramentu, jak i spotkania urządzonego bezpośrednio po nim. Ponadto znakomitym rozwiązaniem okaże się z pewnością podarowanie maluchowi zestawu ekskluzywnych sztućców wykonanych z niklowanej stali lub czystego srebra, umieszczonych w eleganckim pudełku z naturalnego drewna.

Do godne polecenia podarunków zaliczamy także:

– funkcjonalny fotelik samochodowy (ewentualnie do karmienia)

– rozbudowany wózek 3w1

– święty obrazek wykonany ze szkła (z wygrawerowaną dedykacją)

– rowerek biegowy (do nauki jazdy, gdy dziecko trochę podrośnie)

– voucher na profesjonalną sesję zdjęciową

– gotówka włożona do koperty

Avatar
Poszukiwacze Wiedzy
Jeśli poszukujesz cennej wiedzy, to niewątpliwie znalazłeś się we właściwym miejscu. Oddaj się lekturze naszego serwisu, a na pewno nie będzie to czas zmarnowany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

17 + osiemnaście =