Jak stworzyć bajeczny pokój dla dziecka?

Dom i ogrodnictwo
poszukiwaczewiedzy
Jak stworzyć bajeczny pokój dla dziecka?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Dekoracje ścienne i oświetlenie

Każdy rodzic pragnie szczęścia dla swojego dziecka. Żeby zrealizować marzenia swej pociechy, warto urządzić dla niej bajeczny pokój. Inspiracji i ciekawych aranżacji szukać można w Internecie. Najlepiej, gdyby wystrój wnętrza był zgodny z zainteresowaniami malucha. Ściany pomieszczenia najlepiej udekorować efektownymi naklejkami. W sprzedaży znaleźć można wiele kolorowych naklejek ściennych różnej wielkości, na których naniesione są popularne postacie z bajek.

Produkty te wyposażone są w folię transportową, dlatego ich naklejanie na ścianę nie nastręcza większych problemów. Dobrym pomysłem na bajeczny wystrój pokoju dla dziecka jest również zakup dziecięcych lamp. Dużą popularnością cieszą się efektowne lampki nocne w kształcie gwiazdek lub księżyca. Produkty te dają lekką poświatę i zużywają niewiele prądu, dlatego mogą świecić nawet przez całą noc.

Efektowne meble i inne dodatki

W bajecznym pokoju dla dziecka nie może również zabraknąć bajecznego biurka oraz łóżka. Meble dla dzieci dostępne są w wielu wzorach i kształtach. Przed zakupem należy pamiętać, aby zwrócić uwagę nie tylko na ich wygląd, ale i funkcjonalność. Istotne znaczenie ma też jakość wykonania, która przekłada się na bezpieczeństwo użytkowania. Materiały użyte do produkcji mebli powinny być trwałe i bezpieczne, a lakiery i farby wolne od szkodliwych związków.

Ciekawym dodatkiem dekoracyjnym do pokoju jest miarka wzrostu dla dzieci. Ten kolorowy dodatek wyposażony jest w taśmę samoprzylepną i może być naklejany bezpośrednio na ścianę. W sprzedaży znaleźć można wiele miarek o ciekawym wzornictwie. Żeby w pokoju malucha było przytulnie, warto pomyśleć także o miękkich poduchach, pufach lub dywanikach. Ilość elementów dekoracyjnych dostępnych w sklepach jest na tyle duża, że przy odrobinie wyobraźni, każdy rodzic będzie w stanie urządzić bajeczny pokój dla swojego dziecka.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Dlaczego warto zdecydować się na pomoc ze strony architekta wnętrz?
Dlaczego warto zdecydować się na pomoc ze strony architekta wnętrz?
Często bywa tak, że początkowy entuzjazm wywołany przeprowadzką, szybko przeradza się aranżacyjny koszmar. Brak pomysłów, ogromne koszty realizacji wymarzonych rozwiązań […]
Polecamy