Home > Dom i ogrodnictwo > Jakie wyposażenie pozwoli nam zaaranżować wnętrze w nowoczesnym wydaniu?

Jakie wyposażenie pozwoli nam zaaranżować wnętrze w nowoczesnym wydaniu?

Obecnie w zakresie aranżacji wnętrz mieszkalnych ogromną popularnością cieszy się styl nowoczesny. Jego istota to funkcjonalny minimalizm – przestrzeń jest pozbawiona nadmiaru elementów dekoracyjnych i utrzymana w stonowanej kolorystyce. W poszczególnych pomieszczeniach pojawiają się elementy wykonane z takich materiałów, jak beton, szkło, stal czy surowe drewno. W dalszej części artykułu zostaną zaprezentowane składniki wyposażenia godne szczególnego polecenia. 

Dążmy do uzyskania maksymalnej wygody 

W nowoczesnym wnętrzu ściany warto wyłożyć betonem architektonicznym, który wprowadza surowość połączoną z praktycznością. Jeśli chodzi o meble wypoczynkowe, to najlepiej sprawdzą się eleganckie konstrukcje obite naturalną skórą z regulowanymi zagłówkami. Szafki przeznaczone do przechowywania różnych przedmiotów powinny natomiast posiadać gładkie, łatwe w czyszczeniu fronty z designerskimi uchwytami. Na uwagę zasługują z pewnością nowoczesne komody z płyty PCV, skrywające w sobie kilka szuflad wysuwanych na prowadnicach rolkowych. Ciekawym udogodnieniem jest tutaj oświetlenie LED-owe emitujące niebieskie światło. W oknach zamiast ciężkich zasłon zbierających kurz opłaca się zamontować rolety aluminiowe. Dadzą one przyjemny chłód w upalne dni i zagwarantują nam poczucie intymności. Nie zapomnijmy też dekoracyjnych dodatkach w postaci dużego lustra w stalowej oprawie, prostego zegara ściennego czy czarno-białych grafik.

Avatar
Poszukiwacze Wiedzy
Jeśli poszukujesz cennej wiedzy, to niewątpliwie znalazłeś się we właściwym miejscu. Oddaj się lekturze naszego serwisu, a na pewno nie będzie to czas zmarnowany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

trzy + piętnaście =