Jak prawidłowo myć zęby?

Zdrowie
poszukiwaczewiedzy
Jak prawidłowo myć zęby?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Szczotkowanie zębów jest jedną z najważniejszych rzeczy, jakie możesz zrobić dla zdrowia jamy ustnej. Usuwa ono płytkę nazębną, czyli lepką warstwę bakterii, która może gromadzić się na powierzchni zębów, jeśli nie jest codziennie usuwana. Nieleczona płytka może prowadzić do ubytków i chorób dziąseł.

Wykonuj te czynności

Używaj szczoteczki do zębów z miękkim włosiem i małą główką. Mniejszy rozmiar szczoteczki dla dorosłych ułatwia dotarcie do wszystkich obszarów jamy ustnej, w tym do tylnych zębów trzonowych i przestrzeni międzyzębowych. Szczoteczki do zębów są dostępne w różnych rozmiarach w zależności od grupy wiekowej, dla której są przeznaczone – wybierz szczoteczkę w rozmiarze dla dorosłych, jeśli nie wiesz, jaki rozmiar będzie dla Ciebie najlepszy.

Szczotkuj zęby po każdym posiłku lub co najmniej dwa razy dziennie – rano i wieczorem – aby pomóc usunąć płytkę nazębną, zanim zdąży stwardnieć w kamień.

Trzymaj szczoteczkę pod kątem 45 stopni w stosunku do dziąseł, wykonując krótkie pociągnięcia i lekki nacisk.

Wykonuj okrężne ruchy, aby delikatnie oczyścić wszystkie powierzchnie każdego zęba.

Uważaj

Zbyt mocne szczotkowanie może uszkodzić wrażliwą tkankę dziąseł i zetrzeć szkliwo z zębów.

Jeśli masz wątpliwości lub dodatkowe pytania, odwiedź witrynę: https://ladentica.pl/, tamtejsi specjaliści chętnie pomogą.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Co wstawić do sypialni w stylu nowojorskim?
Co wstawić do sypialni w stylu nowojorskim?
Styl nowojorski stał się obecnie bardzo popularny w kontekście aranżacji wnętrz mieszkań i domów. Charakteryzuje go odpowiednie wyważenie, a więc […]
Polecamy