Home > Zdrowie > Jak działają preparaty na odchudzanie?

Jak działają preparaty na odchudzanie?

Suplementy odchudzające stają się ostatnio coraz popularniejsze. Zawierają one składniki, których działanie ma pomóc schudnąć osobie stosującej je regularnie. Należy pamiętać, że są one jednak elementem wspomagającym odchudzanie. Aby zobaczyć pożądane efekty, konieczna jest dobrze zbilansowana dieta oraz treningi. Warto jednak przyjrzeć się, co znajduje się w preparatach na odchudzanie i jakie działanie mają te substancje.

Ekstrakt z zielonej herbaty

Zielona herbata jest używana od wieków jako naturalne lekarstwo na wiele dolegliwości. Badania pokazują, że może ona zwiększyć metabolizm, co pomaga spalić tłuszcz szybciej. Kofeina znajdująca się w zielonej herbacie działa również jako środek hamujący apetyt.

Pikolinian chromu

Chrom pomaga regulować poziom insuliny, co pomaga zapobiegać odczuwanej chęci sięgnięcia po słodycze i utrzymać stabilny poziom cukru we krwi. Z tego właśnie powodu jest on częstym składnikiem, jeśli chodzi o preparaty na odchudzanie.

Cyjanokobalamina (B12)

Witamina ta jest niezbędna do produkcji energii i prawidłowego metabolizmu. Pomaga ona organizmowi spalać tłuszcz i skuteczniej przetwarzać żywność na energię.

Citrus aurantium

Citrus aurantium zawiera synefrynę, która działa jak środek pobudzający podobny do efedry, ale bez skutków ubocznych, które się z nią wiążą. Hamuje również apetyt, dzięki czemu nie odczuwasz głodu między posiłkami lub w nocy.

Avatar
Poszukiwacze Wiedzy
Jeśli poszukujesz cennej wiedzy, to niewątpliwie znalazłeś się we właściwym miejscu. Oddaj się lekturze naszego serwisu, a na pewno nie będzie to czas zmarnowany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

cztery × dwa =