Jak działa kserokopiarka?

Technologie & IT
poszukiwaczewiedzy
Jak działa kserokopiarka?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kserokopiarka to urządzenie służące przede wszystkim do wykonywania w krótkim czasie kopii dokumentów. Najbardziej istotnym elementem tej konstrukcji jest bęben w formie metalowego wałka, zabezpieczonego warstwą specjalnych substancji o właściwościach fotoelektrycznych, takich jak selen czy krzem amorficzny. Owa warstwa wskutek działania światła przewodzi prąd, natomiast w ciemności pełni rolę izolatora. Jeśli prowadzimy firmę i interesują nas niezawodne kserokopiarki Poznań jest miastem, w którym działa wiele podmiotów mających je w swojej ofercie. 

Tworzenie obrazu etapami 

Kserokopiarki to sprzęty tworzące obraz na papierze w kilku kluczowych etapach. Na pierwszym z nich bęben urządzenia zostaje naelektryzowany nawet do kilku tysięcy woltów za pomocą specjalnej elektrody. Następnie odbywa się naświetlanie, polegające na tym, że naelektryzowana część w określonym tempie przesuwa się nad kartką, na której powierzchni ma się pojawić obraz danego dokumentu. W dalszej kolejności mamy do czynienia z przeniesieniem tonera na bęben wskutek przyciągania magnetycznego, a w konsekwencji z przeniesieniem go na papier, który po miejscowym zetknięciu się z bębnem przejmuje z niego wszystkie cząsteczki. Na piątym etapie z bębna zostaje dokładnie usunięty cały ładunek za pomocą jednego z trzech elementów – rolki, listwy albo szczotki (w zależności od modelu urządzenia). W ten sposób eliminowane są wszelkie pozostałości tonera. Ostatni krok to utrwalanie – karta pokryta tonerem jest przenoszona między wałkami o temperaturze około 200%, dzięki czemu tusz topi się i na trwałe przykleja do powierzchni. Wiele dobrej jakości kserokopiarek kupimy np. w tym sklepie internetowym, gdzie znajdziemy również drukarki, plotery czy niszczarki: https://www.telekontrakt.pl/category/niszczarki/.

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Znak ograniczenie prędkości – jak go rozumieć?
Znak ograniczenie prędkości – jak go rozumieć?
Znak ograniczenia prędkości ma zazwyczaj kształt kwadratu lub prostokąta z czerwoną obwódką i numerem ograniczenia prędkości na górze i na […]
Polecamy