W jaki sposób wykręcić urwaną świecę żarową?

Technologie & IT
poszukiwaczewiedzy
W jaki sposób wykręcić urwaną świecę żarową?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Świece żarowe są elementami eksploatacyjnymi silników diesla i dlatego trzeba wymieniać je regularnie. Niestety czasami zdarza się sytuacja, gdy jedna lub kilka świec nie chcę wykręcić się z głowicy. Przykładając zbyt dużą siłę ryzykujemy urwanie głowy świecy, jednak w wielu przypadkach niewiele da się na to poradzić. Co jednak zrobić w przypadku, gdy my lub nasz lokalny mechanik urwie świecę żarową w silniku? Czy konieczne jest zdejmowanie głowicy i ponoszenie ogromnych kosztów? Przekonajmy się.

Szukamy pomocy

Na początku warto sprawdzić czy w naszej okolicy działają firmy, które zajmują się wykręcaniem urwanych świec żarowych z silników diesla. W większych miastach zazwyczaj nie ma żadnego problemu ze znalezieniem takiego przedsiębiorstwa. Dopóki urwane pozostałości świecy pozostają w głowicy i w tym miejscu nie powstał przedmuch do komory spalania danego cylindra, możemy bez problemu jeździć samochodem i dojechać na kołach do warsztatu, który pomoże nam rozwiązać problem.

Jak to działa?

Fachowcy mają wiele sposobów by wykręcić pozostałości urwanej świecy bez konieczności demontażu głowicy. Najczęściej nawierca się wnętrze świecy, a następnie stosuje specjalne narzędzie, zwane wykrętakiem. Jeżeli pomimo tego gwint nie chce puścić, nagrzewa się okolice gniazda świecy palnikiem. Gdy świeca wystaje wystarczająco wysoko, możliwe jest przyspawanie nakrętki i złapanie pozostałości kluczem w ten sposób. Na stronie http://urwana-swieca-zarowa.com.pl/ można znaleźć szczegółowe informacje na powyższy temat.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Dom opieki dla seniorów – kiedy pobyt w nim będzie nieunikniony?
Dom opieki dla seniorów – kiedy pobyt w nim będzie nieunikniony?
Zrozumiały jest smutek związany z przyjęciem ukochanej babci lub ukochanego dziadka do domu opieki dla seniorów. Bywają jednak sytuacje, gdy […]
Polecamy