Problem z eksponowaniem obrazu – o tym, jakie światło służy dziełom sztuki

Technologie & IT
poszukiwaczewiedzy
Problem z eksponowaniem obrazu – o tym, jakie światło służy dziełom sztuki
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Coraz częściej w naszych domach i mieszkaniach ramki ze zdjęciami, plakaty i seryjne wydruki ustępują miejsca prawdziwym obrazom. Niezależnie od tego, czy mówimy o dziełach uznanych twórców, obrazach młodych polskich malarzy czy prezentach własnoręcznie wykonanych przez rodzinę i znajomych, warto zadbać o ich odpowiednie wyeksponowanie. Oświetlenie powinno być stonowane i dyskretne – nie może odwracać uwagi od samego obrazu. Odpowiednia barwa światła dodatkowo podkreśli jego walory i sprawi, że będzie przykuwał uwagę naszych gości.

Najlepiej wybrać profesjonalne rozwiązania

Choć obrazy możemy oświetlić zwykłymi kinkietami, dostępnymi na przykład w marketach budowlanych, warto postawić na specjalistyczne oświetlenie do obrazów i luster. Najprostszym sposobem będą popularne reflektory punktowe. Można umieścić je w takim miejscu, by ich światło padało tylko na obraz. Unikniemy wtedy nadmiernego oświetlania ścian, co może odwrócić uwagę od dzieła. Najlepszy efekt dadzą specjalne lampy na ramieniu, wieszane nad obrazami. Odpowiedni kąt padania światła zapewni też, że rama obrazu nie będzie rzucała szerokiego, nieestetycznego cienia.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak prowadzić bezproblemową księgowość w swojej firmie?
Prowadzenie księgowości to jedno z priorytetowych zadań w każdym przedsiębiorstwie. Możliwości jest wiele – począwszy od samodzielnego rozliczania dokumentów, a […]
Polecamy