Dieta kota – czym karmić swojego pupila?

Life & Style
poszukiwaczewiedzy
Dieta kota – czym karmić swojego pupila?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Posiadanie kota to nie tylko ogrom radości, ale także szereg obowiązków spoczywających na jego właścicielu. Konieczne są bowiem regularne wizyty u weterynarza, jak i również dbanie o odpowiednie odżywianie pupila. Czym zatem karmić swojego kota? Na co zwrócić uwagę, aby jego dieta była odpowiednia? 

Po pierwsze – mokra i sucha karma

Pierwszym z produktów spożywczych, które należy podawać swojemu kotu, jest sucha karma. Dostarcza ona bowiem cennych substancji odżywczych, które są niezbędne do prawidłowego rozwoju kota oraz właściwego funkcjonowania jego organizmu. Drugim rodzajem produktów, które powinny być nieodłącznym elementem jadłospisu naszego zwierzaka jest mokra karma dla kota. Może być ona traktowana jako posiłek główny w ciągu dnia. Na rynku dostępne są karmy w różnych smakach co sprawia, że z łatwością urozmaicimy codzienne posiłki naszego pupila. 

Po drugie – przekąski dla kota 

Poza suchą i mokrą karmą, warto zadbać również o przekąski dla naszego pupila. Mogą stanowić one nagrodę za posłuszeństwo, pewien rodzaj rozrywki oraz pomóc zadbać o stan uzębienia kota. W sklepach zoologicznych nie brakuje wyżej wymienionych, więc z całą pewnością znajdziemy coś odpowiedniego. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jakie akcesoria do laptopa są przydatne?
Jakie akcesoria do laptopa są przydatne?
Technologia z dnia na dzień coraz bardziej rozwija się. Prawie każdy z nas ma już laptopa, który coraz częściej zastępuje […]
Polecamy