Home > Wypoczynek i hobby > Kitesurfing – co warto wiedzieć?

Kitesurfing – co warto wiedzieć?

Co to jest?

Kitesurfing to sport wodny, który łączy w sobie aspekty windsurfingu i surfingu. Słowo kitesurfing jest portmanteau od kiteboardingu i surfingu. Działalność została opracowana w późnych latach 80-tych przez francuskiego freestyle windsurfer i kitesurfer Pierre le Tanneur, który chciał być w stanie wykonywać manewry z dużą prędkością, ale nie był zadowolony z ówczesnych dostępnych windsurferów.

Na czym polega?

Ogólnie rzecz biorąc, kitesurfing wykorzystuje latawiec do ciągnięcia zawodnika pod wiatr. Kiteboarding może być uprawiany w różnych warunkach, ale jego popularność znacznie wzrosła od końca lat 90-tych, kiedy to nowoczesne materiały stały się łatwo dostępne. Kiting może być również wykonywany na lądzie przy użyciu mocy generowanej przez silnik naziemny, silnik elektryczny lub siłę ludzką.

Nie jest niebezpieczny

Kitesurfing nie jest już uważany za sport ekstremalny ze względu na stosunkowo niski wskaźnik urazów (w porównaniu z innymi sportami ekstremalnymi, takimi jak skydiving) i łatwość użycia. Został przyjęty przez wielu profesjonalnych sportowców jako część ich reżimu treningowego lub jako alternatywny sport poza sezonem.

Jaki sprzęt jest potrzebny?

Typowy zestaw składa się z deski, systemu wiązania uprzęży (wraz z linkami), systemu baru/hamulca, masztu i systemu kontroli żagla (wraz z linkami).

Jeśli chcesz się nauczyć tego sportu, to szkoła kitesurfingu Hel, jest miejscem, w którym to osiągniesz bez problemu.

Avatar
Poszukiwacze Wiedzy
Jeśli poszukujesz cennej wiedzy, to niewątpliwie znalazłeś się we właściwym miejscu. Oddaj się lekturze naszego serwisu, a na pewno nie będzie to czas zmarnowany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwa × 3 =