Jak malować metalowe elementy?

Budowlanka
poszukiwaczewiedzy
Jak malować metalowe elementy?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W naszym otoczeniu znajduje się mnóstwo elementów użytkowych i dekoracyjnych wykonanych z metalu, które w miarę upływu czasu utraciły swój pierwotny blask. Doskonałym przykładem jest choćby balustrada balkonowa bądź kwietnik. Na szczęście istnieje bardzo prosty sposób na przywrócenie każdej powierzchni metalowej pożądanego wyglądu – wystarczy pomalować ją dedykowaną farbą. Kupimy ją w tym specjalistycznym sklepie internetowym: https://www.sklep.majic.pl/15-metalu.

Właściwe przygotowanie podłoża to podstawa

Do malowania metalu najlepiej nadaje się farba antykorozyjna wodorozcieńczalna (chlorokauczukowa), która stosunkowo szybko wysycha i skutecznie chroni powierzchnię przed rdzą. Ponadto jest odporna na niekorzystne czynniki atmosferyczne, a także uszkodzenia natury mechanicznej (np. zarysowania, uderzenia itp.). Oczywiście przed przystąpieniem do jej nakładania pędzlem należy koniecznie kompleksowo przygotować całe podłoże. W pierwszej kolejności zaleca się dokładne umycie i osuszenie danego obiektu metalowego. Następnie trzeba usunąć z jego powierzchni wszelkie fragmenty starej powłoki wykończeniowej za pomocą solidnej drucianej szczotki albo gruboziarnistego papieru ściernego.

Dozwolone jest tutaj także umiejętne zastosowanie szlifierki. Dalszy etap polega na odpyleniu metalu, przetarciu go na mokro szmatką i wyeliminowaniu tłustych plam tzw. benzyną ekstrakcyjną lub dedykowanym preparatem do odtłuszczania. Dopiero po wykonaniu powyższych czynności można zacząć pokrywanie obiektu farbą. Dodajmy, że w przypadku zniszczonych powierzchni wskazane jest użycie środka gruntującego, który wyrównuje i wzmacnia podłoże.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Technorattan – dlaczego ten materiał jest tak popularny w ogrodach?
Technorattan – dlaczego ten materiał jest tak popularny w ogrodach?
Meble z technorattanu Rattan to materiał pochodzenia naturalnego, z którego wykonywane są meble ogrodowe. Niedawno pojawiły się w sklepach ogrodowych, […]
Polecamy