Co może wpływać na bezpieczną jazdę samochodem?

Life & Style
poszukiwaczewiedzy
Co może wpływać na bezpieczną jazdę samochodem?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Bezpieczeństwo podczas jazdy samochodem jest dla wielu z nas kluczowe. Zwłaszcza zimą przekonujemy się, że bez tak podstawowych systemów jak ASB, nie wspominając nawet o pasach, nasze życie byłoby bez nich zagrożone. Dobrą emanacją dbałości polskich kierowców o bezpieczeństwo jest również niesłabnąca popularność opon zimowych. Jest jednak wiele innych elementów konstrukcji pojazdu, o które należy dbać.

Na bezpieczną jazdę samochodem znacząco wpływa jakość i stan ogumienia. Kierowcy powinni również pamiętać, aby utrzymywać właściwe ciśnienie w oponach, bo bez tego nawet najlepsze koło nie spełni swojego zadania. Kluczem jest również odpowiednia widoczność. Nie chodzi tylko o pozbycie się śniegu, lodu z szyby, ale również o stosunkowo niewiele rys na powierzchni szyby. Niezwykle istotne jest również oświetlenie. Powinno być zarówno skuteczne, czyli jasne, ale również nie może oślepiać innych kierowców.

Bez sterowności nie ma skuteczności

Kierowcy powinni pamiętać również o dbaniu o zawieszenie. Bez tego nawet dobrej jakości systemy bezpieczeństwa i najlepszy sprzęt będą nieskuteczne. Zapewnia ono nie tylko komfort, ale też stateczność i sterowność pojazdu. Więc tak jak dbamy o hamulce, tak powinniśmy dbać o zawieszenie.

Pamiętając, że w droższych autach posiadamy często zawieszenie pneumatyczne, warto znać stan poduszek zawieszenia, jak i zaworów. Niezwykle ważny jest również sprawny kompresor. Jeśli mamy taki typ zawieszenia, warto zainteresować się ofertą: http://thomasmarkt.com/1890-zawieszenie-pneumatyczne-audi-q7.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Trendy w e-commerce które będą nam towarzyszyć
Trendy w e-commerce które będą nam towarzyszyć
Zgodnie z przeprowadzonymi badaniami wynika, że sprzedaż online króluje i będzie wynosić 4,5 tryliona produktów. Wskazuje, to że firmy szukają […]
Polecamy