Co przyda się na wyprawie survivalowej?

Life & Style
poszukiwaczewiedzy
Co przyda się na wyprawie survivalowej?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Nie dla każdego ciepłe kraje i wakacje all inclusive stanowią rozrywkę i są sposobem na idealny urlop. Dla lubiących przyrodę, aktywny wypoczynek i dreszcz adrenaliny doskonałą formą spędzenia wolnego czasu będzie survival. Co przyda się na takiej wyprawie i jak się do niej przygotować?

Na pierwszy ogień – plecak

Podstawową wyposażenia survivalowego jest bezapelacyjnie plecak. Wysoka jakość materiału, z którego został wykonany sprawia, że w przypadku deszczowej pogody ekwipunek w niego spakowany pozostanie nienaruszony. Dostosowanie odpowiedniej pojemności plecaka gwarantuje zaopatrzenie się we wszelkie niezbędne przedmioty bez konieczności roztrząsania, które z nich faktycznie są niezastąpione, gdy nieoczekiwanie okaże się, że jest on już przepełniony.

Dzięki dużej ilości przegródek najpotrzebniejsze rzeczy będziemy mieć zawsze pod ręką i umożliwiając tym samym natychmiastowe z nich skorzystanie, nie przekopując się pośród szeregu innych przedmiotów o niższej randze. Wybór plecaka zależny jest również od trasy jaką będzie on z nami przemarzał, a dokładniej czasu jej trwania. Wraz z wydłużeniem się podróży wzrasta bowiem liczba potrzebnych elementów.

Wiodący ekwipunek

Pakowanie plecaka warto rozpocząć od znanej wszystkim apteczki, ponieważ w trakcie tego rodzaju ekspedycji nietrudno o urazy. Niezbędnym sprzętem bez względu na miejsce, do którego się udajemy, jest także nóż. Posłużyć on może w wielu czynnościach dlatego stanowi element niezbędny i uniwersalny. Sprawne poruszanie się po zmierzchu i w nocy gwarantują latarki. Najlepszym wyborem będą te z diodami LED, ponieważ cechuje je dłuższa żywotność i silniejsze światło.

Nowoczesne zwane czołowymi noszone są na głowie, dając pełną swobodę ruchu przy jednoczesnym nieustannym oświetlaniu sobie drogi. Do gotowania bezpośrednio na ognisku służą wykonane ze stali nierdzewnej menażki, czyli survivalowe garnki dostępne w różnych rozmiarach. Konieczne do przygotowania posiłku dodającego sił w dalszej wycieczce.

Nie daj się zaskoczyć

Znana maksyma głosi, że nie ma złej pogody – można się tylko źle ubrać. Wybierając się na wyprawę survivalową, należy być przygotowanym na wszelkie ewentualności, dlatego też specjalna odzież jest czynnikiem bardzo ważnym, szczególnie gdy wędrujemy po terenach, gdzie normą jest szybka zmiana warunków atmosferycznych. Ubrania termoaktywne zapewniają dobrą wentylację, szybko oddają wilgoć i utrzymują suchość ciała. Kurtki wyposażone podobnie jak plecaki w liczne kieszenie oraz wykonane z odpowiednich materiałów chronią przed deszczem i wiatrem.

Wygodne buty to oczywista podstawa, ponieważ nigdy nie wiadomo gdzie nas nogi poniosą. Takie ubrania są dostępne na https://kolba.pl.
Do każdej podróży, a w szczególności tej o charakterze survivalowym należy się odpowiednio przygotować. Rozsądnie wyposażony plecak, profesjonalna odzież, kilka porad od bardziej doświadczonych i hej przygodo!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
W jaki sposób wycenia się wysokość odszkodowania, przysługującego po wypadku?
W jaki sposób wycenia się wysokość odszkodowania, przysługującego po wypadku?
Każdego dnia dochodzi na drogach do wielu stłuczek i kolizji drogowych. Zgodnie z obowiązującymi przepisami osoby poszkodowane mogą ubiegać się […]
Polecamy