Home > Dom i ogrodnictwo > Czym przysłonić okna, aby oddać nastrój wnętrza?

Czym przysłonić okna, aby oddać nastrój wnętrza?

Jeśli chcemy sprawić, aby wnętrze było nastrojowe, przytulne i klimatyczne możemy postarać się o taki efekt dekorując okna. Idealnie sprawdzą się w tej roli zasłony nowoczesne. Maja specjalnie wszytą taśmę, która ułatwia zawieszenie materiału. Nie widać wówczas tradycyjnych i mało estetycznych żabek do przywieszania. Materiał na  takie zasłony powinien być najlepszej jakości. Możemy uzyskać efekt całkowitego zaciemnienia wybierając te, które są wykonane z weluru. Obecnie modne są wszelkie kwiatowe wzory i roślinne motywy, które znakomicie komponują się z nowoczesnymi wnętrzami i ocieplają wizerunek surowych pomieszczeń urządzonych w stylu nowoczesnym, industrialnym czy loft. Pokój urządzony w romantycznym stylu boho dobrze będzie wyglądał, kiedy na oknach zawisną lekkie zasłony z woalu, które otulą okno niczym lekka mgiełka i wpuszczą do salonu promienie słońca.

Zasłony i firanki – duet idealny

Zasłona i firanka to tradycyjny staroświecki sposób na okienne dekoracje. Wybierając jednak nowoczesne wzory jak chociażby makarony firanki  nasze wnętrze będzie wyglądało szykownie, elegancko i nowocześnie. Warto zawiesić też delikatną firankę zestawioną z grubymi zasłonami z płótna o długości sięgającej do samej podłogi. Pamiętajmy jednak, że oprócz takich rozwiązań na rynku istnieje też taki asortyment, jak ultranowoczesne rolety panelowe, plisy, żaluzje i rolety zewnętrzne. Często mogą być one sterowane elektronicznie. Chociaż nawet najpiękniejszą roletę warto przysłonić chociaż niewielka firanką, aby wnętrze zyskało na przytulności.

Avatar
Poszukiwacze Wiedzy
Jeśli poszukujesz cennej wiedzy, to niewątpliwie znalazłeś się we właściwym miejscu. Oddaj się lekturze naszego serwisu, a na pewno nie będzie to czas zmarnowany.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

1 × 4 =