Czym przysłonić okna, aby oddać nastrój wnętrza?

Dom i ogrodnictwo
poszukiwaczewiedzy
Czym przysłonić okna, aby oddać nastrój wnętrza?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jeśli chcemy sprawić, aby wnętrze było nastrojowe, przytulne i klimatyczne możemy postarać się o taki efekt dekorując okna. Idealnie sprawdzą się w tej roli zasłony nowoczesne. Maja specjalnie wszytą taśmę, która ułatwia zawieszenie materiału. Nie widać wówczas tradycyjnych i mało estetycznych żabek do przywieszania. Materiał na  takie zasłony powinien być najlepszej jakości. Możemy uzyskać efekt całkowitego zaciemnienia wybierając te, które są wykonane z weluru. Obecnie modne są wszelkie kwiatowe wzory i roślinne motywy, które znakomicie komponują się z nowoczesnymi wnętrzami i ocieplają wizerunek surowych pomieszczeń urządzonych w stylu nowoczesnym, industrialnym czy loft. Pokój urządzony w romantycznym stylu boho dobrze będzie wyglądał, kiedy na oknach zawisną lekkie zasłony z woalu, które otulą okno niczym lekka mgiełka i wpuszczą do salonu promienie słońca.

Zasłony i firanki – duet idealny

Zasłona i firanka to tradycyjny staroświecki sposób na okienne dekoracje. Wybierając jednak nowoczesne wzory jak chociażby makarony firanki  nasze wnętrze będzie wyglądało szykownie, elegancko i nowocześnie. Warto zawiesić też delikatną firankę zestawioną z grubymi zasłonami z płótna o długości sięgającej do samej podłogi. Pamiętajmy jednak, że oprócz takich rozwiązań na rynku istnieje też taki asortyment, jak ultranowoczesne rolety panelowe, plisy, żaluzje i rolety zewnętrzne. Często mogą być one sterowane elektronicznie. Chociaż nawet najpiękniejszą roletę warto przysłonić chociaż niewielka firanką, aby wnętrze zyskało na przytulności.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Montaż okien – czy potrzeba fachowców?
Montaż okien – czy potrzeba fachowców?
W nowym budynkach mieszkalnych, a także w domach i mieszkaniach, w których okna nie były wymieniane już wiele lat, przydać […]
Polecamy