Jak zaaranżować pokój młodzieżowy ?

Dom i ogrodnictwo
poszukiwaczewiedzy
Jak zaaranżować pokój młodzieżowy ?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Gdy Twoja córka lub syn zmieniają się z dzieci w nastolatków za tymi zmianami musi podążać przestrzeń, która ich otacza. Jednym z najważniejszych miejsc, w którym nastolatek spędza mnóstwo czasu jest jego własny pokój. Dlatego powinien być urządzony tak by zapewniać wygodne miejsce do wypoczynku, nauki i rozwijania zainteresowań.

Idealny pokój młodzieżowy powinien odzwierciedlać indywidualne upodobania, a także powinien odpowiadać charakterem do osobowości nastolatka. Pokój powinien być też miejscem, które pobudza kreatywność i wyobraźnię.

Urządzając pokój młodzieżowy trzeba pamiętać, że Twoja pociecha będzie chciała w symboliczny sposób odciąć się od dzieciństwa. To już nie czas na misie i lalki. Pokój ma wyrażać buntowniczą naturę młodego człowieka, jego pasje, inspiracje. Jak to zrobić? Mamy kilka pomysłów.

Jeśli Twoje dziecko pasjonuje muzyka, to może być ona motywem przewodnim w pokoju. Na ścianach mogą zawisnąć płyty winylowe i plakaty z ulubionymi zespołami oprawione w antyramy, można też wykonać obraz na zamówienie z muzycznym motywem. W pokoju może się znaleźć gitara albo sprzęt do miksowania muzyki. Pokój musi być nowoczesny, mieć w sobie odrobinę awangardy.

Równie dobrym pomysłem jest stworzenie pokoju inspirowanego wielkim miastem. Wielu nastolatków inspiruje szeroko pojęta kultura miejska, streetwear, streetart. Można to wyrazić na przykład umieszczając w pokoju ogromne fototapety New York lub innego dużego miasta. Dobrym pomysłem na pewno byłby zakup obrazu na zamówienie inspirowanego graffiti. Do takiego pokoju będą też pasowały elementy zaczerpnięte ze stylu industrialnego.

Fototapety z widokiem ciekawych miejsc z dowolnego zakątka świata będą też idealne dla nastolatka, który marzy o dalekich podróżach. Stwórzmy więc pokój, który pozwoli mu marzyć. Oprawiona mapa na ścianie, elementy stylu kolonialnego, zdjęcia z wakacji w ozdobnych ramkach, drewniany kufer na podręczne przedmioty, to wszystko sprawi, że pokój będzie wyjątkowy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Oświetlenie LED – główne komponenty potrzebne do instalacji
Oświetlenie LED staje się coraz popularniejsze, wypierając rozwiązania tradycyjne, które funkcjonują w naszych domach od wielu lat. Przyczyną są jego […]
Polecamy