Home > Biznes i marketing > Czy wymiar paczki ma wpływ na czas dostawy?

Czy wymiar paczki ma wpływ na czas dostawy?

Duże i ciężkie przesyłki kurierskie to pakunki, które kurierzy traktują nieco inaczej. Z kolei paczki małe i lekkie zazwyczaj są bezproblemowe. Czy dostarczenie paczki na czas zależy od jej wielkości? Jakie rozmiary doręczane są szybciej?

Transport paczek

Logistyka transportowa w firmach kurierskich to między innymi sposób załadunku oraz przewozu paczek. Są one sortowane według wielkości, a zatem każdy rozmiar trafia do innej ciężarówki. Tiry rozwożą przesyłki po całym kraju, a podział ze względu na gabaryt pomaga przyspieszyć oraz uprościć późniejszy rozładunek. Na szczęście firmy kurierskie udostępniają informacje o aktualnym stanie paczki, dzięki czemu można na bieżąco sprawdzać, gdzie znajduje się nasz towar. Bardzo dobrze działa u DPD śledzenie przesyłek, ponieważ dane są często aktualizowane i dostęp do serwisu jest bardzo prosty. Dodatkowo ułatwia to odbiór paczki, ponieważ można przewidzieć, kiedy kurier zawita pod wskazany adres.

Duża paczka to nie problem

Wiedząc, że paczki o większych rozmiarach mogą zostać dostarczone nieco później, warto postarać się o przyspieszenie terminu doręczenia. Jak to zrobić? Niektórzy kurierzy oferują klientom taką opcję wysyłki, która zakłada gwarantowany termin dostarczenia. Może to być doba lub 48 godzin. Jedną z takich firm jest DHL. Przesyłki z gwarantowanym terminem podlegają innym zasadom. Kurierzy transportują te paczki mniejszymi samochodami, co daje pewność szybkiej dostawy. Oczywiście, taka opcja wymaga dopłaty, ale warto z niej skorzystać. FIrma ta ma wiele placówek w różnych częściach kraju. Na przykład listę miejsc, w których można nadać paczkę we Wrocławiu, sprawdzimy na https://www.epaka.pl/firmy-kurierskie/dhl/wroclaw.

Avatar
Poszukiwacze Wiedzy
Jeśli poszukujesz cennej wiedzy, to niewątpliwie znalazłeś się we właściwym miejscu. Oddaj się lekturze naszego serwisu, a na pewno nie będzie to czas zmarnowany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwa × jeden =