Odżywki, maski, olejki – dobroczynne produkty do włosów

Life & Style
poszukiwaczewiedzy
Odżywki, maski, olejki – dobroczynne produkty do włosów
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Każda włosomaniaczka wie, że odpowiednia pielęgnacja włosów jest kluczem do ich zdrowego i pięknego wyglądu. Samo mycie skóry głowy nie wystarcza, by ta była odżywiona i zadbana, a włosy nadmiernie się nie przetłuszczały. Na drogeryjnych rynkach znajdziemy specjalne produkty do pielęgnacji naszych fryzur, które pozwalają na odbudowanie struktury włosa, wzmocnienie jej i właściwe nawilżenie. Z jakich kosmetyków warto korzystać i jak powinna wyglądać pielęgnacja?

Jak prawidłowo pielęgnować włosy?

Najczęstszym błędem, który zauważa się u osób rozpoczynających świadomą pielęgnację włosów, jest używanie niewłaściwych szamponów. Produkty te dzieli się na dwie główne grupy – lekkie, które można stosować codziennie oraz mocne, z których warto korzystać raz na tydzień lub nawet na dwa tygodnie. Skład szamponu, który jest zbyt silny dla włosów, nadmiernie je wysusza i sprawia, że skóra głowy robi się podrażniona, co bardzo często przekłada się na powstawanie łupieżu. Drugim błędem jest brak używania odżywek i innych produktów, które mają nawilżyć i zabezpieczyć włosy po potraktowaniu ich szamponem. Poza myciem głowy należy korzystać także z innych produktów w postaci masek i olejków, które wzmacniają włosy, nadają im blasku i sprawiają, że te są bogate we wszystkie niezbędne dla nich składniki.

Dlaczego warto stosować produkty do włosów?

Produkty do włosów powinno stosować się regularnie, najlepiej przy każdym myciu głowy. Każdy taki zabieg powinien być zakończony nałożeniem odpowiedniej odżywki, która musi być dopasowana nie tylko do porowatości włosów, ale także ich potrzeb. Włosy, które się łamią najlepiej potraktować proteinami, natomiast w przypadku tych wysuszonych warto użyć emolientów, czyli olejów. Istnieją także odżywki humektantowe, których głównym zadaniem jest nawilżanie włosów. Wybór odżywek jest bardzo zróżnicowany, dlatego też najlepszym rozwiązaniem będzie wyszukanie ich online i kupienie w internecie, np. na https://beardfactory.pl/wlosy/kosmetyki-do-pielegnacji/odzywki.

Ciekawymi produktami są także maski, które nakłada się na osuszone ręcznikiem włosy w ostatnim etapie mycia. To bardzo korzystne dla włosów kosmetyki, które nadają miękkości i zdrowego wyglądu. Co najmniej raz w tygodniu warto wykonywać także zabieg olejowania, który wśród włosomaniaczek cieszy się coraz większą popularnością. Nałożony na włosy olejek sprawia, że te błyszczą, i zyskują na objętości ze względu na nadbudowę powstałą właśnie z emolientów. Wszystkie te kosmetyki stosowane regularnie znacząco poprawią stan naszych włosów, zmniejszą ich porowatość i sprawią, że będą zdrowsze i odporniejsze na uszkodzenia.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Materace piankowo-kokosowe – jakie są ich cechy charakterystyczne?
Materace piankowo-kokosowe – jakie są ich cechy charakterystyczne?
Materac piankowy jest najwygodniejszy ze wszystkich materacy. Zapewnia duże wsparcie dzięki piankom pamięciowym i lateksowi, które są zarówno dobre w […]
Polecamy