Home > Biznes i marketing > Co to jest franczyza?

Co to jest franczyza?

Szukasz pomysłu na dodatkowe źródło dochodu? Męczy Cię już praca na etat i chcesz otworzyć własny biznes? Postaw na franczyzę i ciesz się szybkimi zarobkami bez konieczności inwestowania w firmę własnych oszczędności. Sprawdź, co to jest franczyza i dlaczego cieszy się tak ogromną popularnością w Polsce. 

Gotowa koncepcja biznesowa 

Franczyza to gotowy pomysł na biznes. Podpisując umowę franczyzową, zobowiązujesz się prowadzić działalność pod szyldem dobrze znanej już sieci, ale na własny rachunek. W zamian za całą ideę firmy, wypracowany już wizerunek i akcje promocyjne, franczyzobiorca zobowiązuje się jedynie do przekazywania ustalonego procentu od dochodów franczyzodawcy. 

Czy franczyza się opłaca? 

Oczywiście, że tak. W czasach ogromnej konkurencji praktycznie w każdej branży niejeden pomysł na biznes w Polsce upadł. Nadzieją jest właśnie franczyza, ponieważ przedsiębiorca korzystający z takiego modelu współpracy, korzysta z wypracowanych już technik, nie popełnia błędów, a przede wszystkim zyskuje od razu rzeszę stałych i lojalnych klientów.  

Czy trzeba inwestować we franczyzę?

Wszystko zależy od indywidualnych ustaleń i warunków umowy pomiędzy franczyzodawcą a franczyzobiorcą. W większości przypadków inwestycja własnych środków jest minimalna, a biznes prowadzony jest od razu spójnie wraz z całą siecią innych placówek, które podlegają danej franczyzie.

Avatar
Poszukiwacze Wiedzy
Jeśli poszukujesz cennej wiedzy, to niewątpliwie znalazłeś się we właściwym miejscu. Oddaj się lekturze naszego serwisu, a na pewno nie będzie to czas zmarnowany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

jeden × 2 =