Często spotykane dolegliwości dermatologiczne

Zdrowie
poszukiwaczewiedzy
Często spotykane dolegliwości dermatologiczne
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Dermatologia to jedna z dziedzin medycyny, która zajmuje się chorobami skóry. Gabinety najczęściej odwiedzane są właśnie z powodu zaobserwowanych zmian skórnych o podłożu chorobowym lub nieestetycznie wyglądających. Jakie dolegliwości dermatologiczne występują najczęściej? Jakie problemy pacjenci zgłaszają regularnie? Z czym udają się do dermatologa? Poniżej odpowiedzi na tak postawione pytania.

Wizyta lekarska

Jedną z powszechnych chorób dermatologicznych jest AZS, czyli atopowe zapalenie skóry. Coraz częściej uznaje się ją za kolejną z chorób cywilizacyjnych. Niestety nie ma skutecznych środków farmakologicznych, które mogłyby ją wyleczyć. Towarzyszące objawy takie jak świąd, zaczerwienienie i swędzenie można wyłącznie wyciszyć lub złagodzić.
Kolejnym częstym przypadkiem jest łuszczyca, która powstaje na skutek zaburzonej autoimmunologii. Oprócz dyskomfortu oraz symptomów bólowych, ten rodzaj choroby ściśle wiąże się z psychiką.

U dermatologa można też leczyć grzybicę, która niestety ma tendencję do nawracania, a także kaszaki na twarzy i występujące na innych częściach ciała. Co jeszcze? Niezwykle często zgłaszanym problemem w gabinecie dermatologicznym jest trądzik, który dotyka nie tylko osoby młode w wieku dojrzewania, ale także dorosłych. Jedną z jego najpowszechniejszych odmian pojawiającą się u osób pełnoletnich jest trądzik różowaty, który choć oporny w leczeniu, w końcu mu się poddaje. Z potówkami u dorosłych również można się zgłosić do lekarza tej specjalności, podobnie jak z łupieżem.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Wyjazd w góry – własnym samochodem czy pociągiem?
Podróżowanie to bardzo przyjemny sposób spędzania czasu, który warto jednak odpowiednio zorganizować. Zanim przystąpimy do czerpania korzyści z pobytu turystycznego, […]
Polecamy