Co to są infrapanele?

Dom i ogrodnictwo
poszukiwaczewiedzy
Co to są infrapanele?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wszyscy doskonale znamy typowe metody ogrzewania domów takie jak centralne ogrzewanie, palenie w piecu, czy podgrzewane podłogi. Od jakiegoś czasu mamy jednak do czynienia na rynku z bardzo ciekawym wynalazkiem, który nosi nazwę infrapanel. Czym jest to urządzenie i jak ono działa?

Infrapanele najlepszym ogrzewaniem domowym?

Jak sama nazwa wskazuje, są to panele na podczerwień, które wytwarzają energię cieplną. Mechanizm działania jest dość prosty, infrapanele montujemy najlepiej na suficie lub ścianie zewnętrznej, podłączamy do prądu, ustawiamy termostat i już. Od teraz w naszym domu ciepło będzie wytwarzał panel, który nie wymaga konserwacji ani serwisowania ze względu na użycie najlepszych materiałów do produkcji. Raz zamontowany panel będzie wisiał aż do końca naszego życia. Jednak można zadać sobie pytanie, co w przypadku braku prądu? Infrapanel wyłączy się, jednak nagrzane podczerwienią ściany, przedmioty jeszcze przez długi czas będą oddawać ciepło do pomieszczenia, więc będzie dalej w miarę przyjemnie. Infrapanele można również montować w domach z drewna. W stosunku koszt do oszczędności i funkcjonalności jest to na pewno jeden z lepszych sposobów na ogrzewanie domu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
W co powinien być wyposażony dobry parking samochodowym?
W co powinien być wyposażony dobry parking samochodowym?
Dobry parking to taki, który jest bezpieczny dla kierowców, pieszych i samochodów. Powinien być wyposażony w odpowiednie oznakowanie, strzałki kierunkowe […]
Polecamy