Home > Dom i ogrodnictwo > Co to są infrapanele?

Co to są infrapanele?

Wszyscy doskonale znamy typowe metody ogrzewania domów takie jak centralne ogrzewanie, palenie w piecu, czy podgrzewane podłogi. Od jakiegoś czasu mamy jednak do czynienia na rynku z bardzo ciekawym wynalazkiem, który nosi nazwę infrapanel. Czym jest to urządzenie i jak ono działa?

Infrapanele najlepszym ogrzewaniem domowym?

Jak sama nazwa wskazuje, są to panele na podczerwień, które wytwarzają energię cieplną. Mechanizm działania jest dość prosty, infrapanele montujemy najlepiej na suficie lub ścianie zewnętrznej, podłączamy do prądu, ustawiamy termostat i już. Od teraz w naszym domu ciepło będzie wytwarzał panel, który nie wymaga konserwacji ani serwisowania ze względu na użycie najlepszych materiałów do produkcji. Raz zamontowany panel będzie wisiał aż do końca naszego życia. Jednak można zadać sobie pytanie, co w przypadku braku prądu? Infrapanel wyłączy się, jednak nagrzane podczerwienią ściany, przedmioty jeszcze przez długi czas będą oddawać ciepło do pomieszczenia, więc będzie dalej w miarę przyjemnie. Infrapanele można również montować w domach z drewna. W stosunku koszt do oszczędności i funkcjonalności jest to na pewno jeden z lepszych sposobów na ogrzewanie domu.

Avatar
Poszukiwacze Wiedzy
Jeśli poszukujesz cennej wiedzy, to niewątpliwie znalazłeś się we właściwym miejscu. Oddaj się lekturze naszego serwisu, a na pewno nie będzie to czas zmarnowany.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

dwadzieścia − dwanaście =