Home > Life & Style > Co koty robią gdy nie ma nas w domu?

Co koty robią gdy nie ma nas w domu?

Odpowiedź na to pytanie mogłoby ułatwić zamontowanie w domu kamerki. Wiele godzin spędzamy w pracy czy szkole, a pozostawione samemu pupile muszą jakoś spędzić ten czas, bo chyba nie mogą przez cały czas spać? Wszystko zależy od tego jakie akcesoria i zabawki kot posiada w domu. Sprawdź, jak można pomóc mu przetrwać tę rozłąkę.

Zabawa, sen, jedzenie i tęsknota

Koty są indywidualistami i nie bez powodu mówi się, że chodzą własnymi drogami. Nie oznacza to jednak, że nie potrzebują bliskości, troski i uwagi swojego opiekuna. Pozostawiając kota w domu na długie godziny należy mieć na uwadze, że zwierzę może się czuć nieco samotne oraz opuszczone. Co więc robi w tym czasie? Wiele osób przeprowadza eksperyment, umieszczając w domu kamerkę i następnie sprawdza jak spędza czas jego futrzany przyjaciel. Jak się okazuje – najczęściej, większość godzin przesypia z niewielkimi przerwami na posiłek oraz krótką zabawę. Jest to więc dość monotonne i nudne.

Odpowiednia dawka ruchu

Co zrobić, żeby zapewnić kotu większą dawkę ruchu i pomóc mu przetrwać ten samotny czas? Dobrym pomysłem jest zakup odpowiednich akcesoriów, które pobudzą go do zabawy (jest to ważne także dla jego zdrowia). Domowe place zabaw, domki, drapaki czy legowiska pomogą mu aktywniej i milej spędzić długie godziny bez domowników. Warto sprawdzić choćby nowoczesne i bezpieczne sprzęty dostępne na stronie: https://verticat.pl. Zaś po powrocie do domu należy poświęcić czas na zabawę z kotem, jego głaskanie i wspólny wypoczynek. Na pewno dzięki temu będzie znacznie szczęśliwszy oraz łatwiej zaakceptuje nieobecność swoich opiekunów.

Avatar
Poszukiwacze Wiedzy
Jeśli poszukujesz cennej wiedzy, to niewątpliwie znalazłeś się we właściwym miejscu. Oddaj się lekturze naszego serwisu, a na pewno nie będzie to czas zmarnowany.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

5 × dwa =