Czy nauka języka angielskiego musi być trudna?

Wypoczynek i hobby
poszukiwaczewiedzy
Czy nauka języka angielskiego musi być trudna?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Pytanie to zadają sobie rodzice dzieci, które chodzą do szkoły, same maluchy i całe grono uczących się angielskiego. Mimo jego popularności, angielski wciąż sprawia problemy wielu osobom, a w dobie powszechnej jego znajomości jest on niezbędny do pracy, na studiach, czy nawet w sytuacjach życia codziennego.

Trudności w nauce jakie się pojawiają, mogą wynikać z wielu czynników. Niekiedy jest to stres, rozproszenie, ogólna niechęć do nauki czy przesyt informacjami z otaczającego nas świata. Co więc uczynić aby nie byłą to męka, a żeby nowe słówka same zapadały w pamięć?

Sposoby na motywację i naukę „przy okazji”

Aby odpowiedzieć sobie jak możesz działać, aby nauka nie była trudna, musisz dokonać dogłębnej analizy swojej sytuacji. Konieczne będzie zweryfikowanie – co wpływa negatywnie na twoją łatwość zapamiętywania? Jeśli jest to zmęczenie, to może uda ci się uczyć w sobotnie poranki, kiedy jeszcze nie jesteś wyczerpany po całym dniu pracy? Jeśli jest to zbyt dużo hałasu, to rozwiązaniem będzie w niektórych wypadkach ucieczka od niego na ławkę do parku. Brak czasu może być rozwiązany przez naukę przy okazji, polegającą np. na spontanicznych rozmowach z przyjaciółmi w języku angielskim, choćby o najprostszych sprawach.

Powszechnie podkreśla się również, że ważnym czynnikiem jest motywacja. O ile brak jest zewnętrznych bodźców, które negatywnie wpływają na możliwości zapamiętywania, to jest to kolejne nad czym należy się zastanowić. Określ cel, który pragniesz osiągnąć. Dąż do tego, aby go zrealizować. Zastanów się, w czym w życiu ci to pomoże i staraj się przypominać sobie w głowie tę nagrodę, w postaci potencjalnych lepszych kwalifikacji do awansu, znalezienia lepszej pracy, swobodniejszych konwersacji z przyjacielem.

Jeśli to ci nie pomoże, a jesteś już na wyższym poziomie zaawansowania, to może świadczyć o brakach w podstawach, które należy uzupełnić, w czym może pomóc zorganizowany kurs językowy, taki jak np. dostępny na stronie: http://www.englishbestway.pl/. Należy jednak pamiętać, że powinien on być dostosowany do poziomu, jaki faktycznie sobą reprezentujemy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Spójny wystrój jadalni i kuchni
Coraz częściej można spotkać projekty wnętrz, gdzie kuchnia łączona jest z jadalnią. To rozwiązanie niezwykle wygodne w praktyce – pozwala […]
Polecamy