Home > Wypoczynek i hobby > Wakacje na jachcie, czyli urlop inny niż wszystkie

Wakacje na jachcie, czyli urlop inny niż wszystkie

Wakacje to dla bardzo wielu osób taki czas, gdy odrzucają codzienne troski i wyruszają w odległą podróż, aby przeżyć wspaniałą i niezapomnianą przygodę. Jeśli komuś znudziło się spędzanie urlopu na plaży i chce spróbować czegoś zupełnie nowego, powinien koniecznie zdecydować się na wynajem jachtu z rodziną lub przyjaciółmi. Za cel podróży warto obrać w szczególności Hiszpanię, a dokładnie wyspy Baleary, słynące ze wspaniałych zatok i lazurowego morza. Przykład oferty czarteru jachtów w tym pięknym zakątku świata można zobaczyć na https://leo-yachting.com/czarter-jachtow-hiszpania/

Rzuć się w wir przygody 

Decydując się na wynajem jachtu, wystarczy dokonać jego rezerwacji na stronie internetowej wybranego brokera. Jeśli nie posiadamy stosownych uprawnień do sterowania nim, wówczas możemy zdecydować się na opcję ze skipperem na pokładzie. Obecnie największym powodzeniem cieszy się czarter jachtów na Bahamach, Malediwach, Wyspach Kanaryjskich i w innych egzotycznych rejonach świata. Jedną z kluczowych zalet wakacji z rodziną na pokładzie tej specyficznej jednostki pływającej jest możliwość wykonywania wspólnych czynności, które zacieśniają więzi i pozwalają bliżej się poznać. Mowa tutaj m.in. o stawianiu masztu, cumowaniu czy wachtach kambuzowych. Poza tym urlop na jachcie jest gwarancją:

– braku rutyny – codziennie bowiem odwiedzamy nowe miejsca i spotykamy innych ludzi

– obcowania z dziką przyrodą (morska bryza, szum fal, rafy koralowe itp.) oraz oglądania wspaniałych krajobrazów

– podziwiania zabytkowych miasteczek nadmorskich (często historycznych – np. w Grecji czy Chorwacji)

– doskonałej pogody – w większości egzotycznych krajów słońce świeci bowiem przez okrągły rok

– możliwości zmiany destynacji podróży w zależności np. od warunków atmosferycznych

Avatar
Poszukiwacze Wiedzy
Jeśli poszukujesz cennej wiedzy, to niewątpliwie znalazłeś się we właściwym miejscu. Oddaj się lekturze naszego serwisu, a na pewno nie będzie to czas zmarnowany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 × 3 =