Akcesoria do pokoju dziecięcego

Dom i ogrodnictwo
poszukiwaczewiedzy
Akcesoria do pokoju dziecięcego
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Pokój dziecka to magiczny świat, który powinien być urządzony zgodnie z zainteresowaniami naszego malucha i stopniem jego rozwoju psychofizycznego. Warto postawić nie tylko na przedmioty i akcesoria użyteczne, które będą mu ułatwiały codzienne przebywanie we wnętrzu, ale również na elementy ozdobne i takie, które uczą koncentracji, stymulują rozwój różnych zmysłów oraz uspokajają w trudnych momentach. Dlatego warto pamiętać o nabyciu mobili Montessori, czyli kontrastowych karuzel.

Przedmioty użytkowe, dekoracyjne i zapewniające nieskrępowany rozwój

Urządzając pokój dziecka, w pierwszej kolejności należy zakupić funkcjonalne meble, koniecznie nawiązujące stylistyką do zainteresowań malucha (wygodne biurko, niewielka szafa, ergonomiczne krzesła). W takich pomieszczeniach sprawdzą się również kolorowe naklejki ścienne lub tapety w ciekawe wzory, obrazy itp. Nieco starszemu dziecku przydadzą się natomiast tablice z alfabetem oraz mapy z państwami świata.

Z całą pewnością użytecznym akcesorium jest ozdobny pojemnik na zabawki, dzięki któremu łatwiej utrzymać porządek – może to być kosz, ewentualnie plastikowy lub wiklinowy kufer. W pokoju dziecka nie powinno też zabraknąć wspaniałych ozdób. Dobrym rozwiązaniem jest postawienie na miękkie, dekoracyjne poduszki, pościel w ciekawe wzory, kontrastowe karuzele oraz girlandy z balonów lub kwiatów.

Omawiane wnętrze jest nie tylko miejscem zabawy, ale również wypoczynku. Dlatego zadbajmy o komfortowy sen malucha, stawiając obok jego łóżka uroczą lampkę, która zapewni ciepłe, delikatnie przygaszone światło.

Ponadto, zaaranżujmy to pomieszczenie, wstawiając do niego:

  • zabawki w postaci grzechotek, klocków, domków dla lalek, sprzętów interaktywnych (wydających różne dźwięki i poruszających się), puzzli, figurek, maskotek; w ciekawych wariantach można dostać je na https://okiemmaluszka.pl/
  • kolorowy namiot lub tipi do zabawy w Indian
  • lampy w kształcie zwierząt albo ciekawych przedmiotów

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Działanie kreatyny – jakie ma znaczenie dla sportowców?
Kreatyna to substancja organiczna zawierająca elementy zarówno guanidyny, jak i kwasu octowego. Jest powszechnie stosowana przez osoby ćwiczące na siłowni […]
Polecamy