Home > Dom i ogrodnictwo > Do jakich wnętrz pasują drzwi sosnowe

Do jakich wnętrz pasują drzwi sosnowe

Drzwi wewnętrzne to podstawowy element wyposażenia każdego domu jednorodzinnego, mieszkania czy jakiegokolwiek innego obiektu. Konstrukcje te pełnią dwie zasadnicze funkcje – z jednej strony zabezpieczają wejście do poszczególnych pomieszczeń, zapewniając tym samym optymalny poziom intymności, z drugiej zaś wzbogacają całą aranżację. Godne polecenia są zwłaszcza drzwi sosnowe, wyróżniające się sporą wytrzymałością i atrakcyjną ceną. Posiada je w swojej ofercie m.in. znana i ceniona firma 4iQ Group.

Rozwiązanie ekonomiczne oraz uniwersalne

Drzwi wykonane z litego drewna sosnowego z roku na rok zyskują na popularności – głównie z powodu zaskakująco długiej trwałości użytkowej, niskiej ceny, dostępności w wielu różnorodnych wariantach (z przeszkleniami i bez), a także możliwości samodzielnego wykończenia lakierobejcą albo farbą. Są one idealnym wyborem szczególnie w sytuacji, gdy wnętrza w domu wymagają optycznego rozjaśnienia. Wynika to z faktu, że naturalna barwa sosny posiada bardzo delikatny, żółtawo-brązowy odcień.
Poza tym drzwi sosnowe znakomicie nadają się do zamontowania w pomieszczeniach urządzonych w stylu skandynawskim i rustykalnym, wyposażonych w jasne meble o prostej formie. Wyglądają bowiem niczym żywcem wyjęte z lasu. Dodajmy, że omawiane konstrukcje można z powodzeniem stosować zarówno we wnętrzach suchych (takich jak salon, przedpokój, sypialnia), jak i narażonych na działanie wilgoci (kuchnia, łazienka, piwnica itp.). Oczywiście w tym pierwszym przypadku sprawdzą się lepiej. Niezależnie od przeznaczenia, warto je zawsze pokryć warstwą ochronnego impregnatu.

Avatar
Poszukiwacze Wiedzy
Jeśli poszukujesz cennej wiedzy, to niewątpliwie znalazłeś się we właściwym miejscu. Oddaj się lekturze naszego serwisu, a na pewno nie będzie to czas zmarnowany.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

15 − pięć =