Home > Technologie & IT > Za pomocą jakich rozwiązań Twój samochód może zyskać bardziej sportowy wygląd?

Za pomocą jakich rozwiązań Twój samochód może zyskać bardziej sportowy wygląd?

Wielu właścicieli samochodów osobowych pragnie nadać im bardziej sportowy charakter. Najprostszym sposobem na osiągnięcie tego celu jest przeprowadzenie tuningu optycznego. Jednym z konkretnych rozwiązań w ramach modyfikacji jest zamontowanie specjalnych sprężyn obniżających, które zapewniają szybsze prowadzenie pojazdu i obniżenie jego punktu ciężkości.W celu ich zakupu można skorzystać z oferty m.in. internetowego sklepu motoryzacyjnego takiego jak https://eibach.pl/page/pro-kit-sprezyny-obnizajace/.

Pamiętajmy koniecznie o kabinie

W celu nadania swojemu autu sportowego wyglądu należy w pierwszej kolejności wymienić zwykłe felgi na aluminiowe, opony na wersję o niskim profilu (np. typu slick), natomiast reflektory na modele owalne z żarówkami LED-owymi i kolorowymi kloszami. Oprócz tego z pewnością opłaca się zamontować zderzak z żywicy oraz różnorodne spojlery w postaci choćby owiewek lub odchylaczy opływu (zdecydowanie poprawiają właściwości aerodynamiczne pojazdu). Oczywiście istnieje też możliwość przerobienia chłodnicy, a nawet przyciemnienia szyb czy oklejenia karoserii folią (matową, karbonową, błyszczącą itp.). Dodatkowo warto pomyśleć o wspomnianych już we wstępie sprężynach obniżających i modyfikacji wnętrza samochodu. W tym drugim przypadku godne polecenia są przede wszystkim następujące rozwiązania:

– wymiana gałki zmiany biegów – np. na wersję aluminiową o wyprofilowanym kształcie i z funkcją podnoszonego biegu wstecznego, 

– zainstalowanie foteli kubełkowych z pasami szelkowymi – zwiększają komfort jazdy i podnoszą precyzję prowadzenia,

– zmodyfikowanie kierownicy poprzez jej obszycie oryginalnym materiałem (ewentualnie zakup modelu sportowego),

– zamontowanie dodatkowych zegarów na desce – koniecznie o okrągłym kształcie,

– nałożenie na pedały nakładek – najlepiej prezentują się wersje metalowo-gumowe.

Avatar
Poszukiwacze Wiedzy
Jeśli poszukujesz cennej wiedzy, to niewątpliwie znalazłeś się we właściwym miejscu. Oddaj się lekturze naszego serwisu, a na pewno nie będzie to czas zmarnowany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dziewiętnaście + jedenaście =