W jaki sposób można ograniczyć odpady?

Technologie & IT
poszukiwaczewiedzy
W jaki sposób można ograniczyć odpady?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W obecnych czasach coraz większy nacisk kładzie się na zachowania proekologiczne. Wszędzie jest mowa o oszczędzaniu wody, pozyskiwaniu energii z naturalnych źródeł oraz segregowaniu śmieci. Niestety recykling nie jest w stanie przetworzyć wszystkich naszych odpadów. Jest ich po prostu za dużo.

Wielka wyspa

Słyszałeś kiedyś o wyspie śmieci? Nie? Jest to miejsce o powierzchni większej niż nasz kraj, w którym składowane są miliony ton odpadów wyprodukowanych na świecie. Niestety, jej objętość ciągle się zwiększa i nie przestanie, dopóki ludzie się nie opamiętają. Jak zminimalizować produkcję odpadów?

Zacznijmy od czegoś prostego!

Na pewno, idąc do sklepu kupujesz owoce oraz warzywa. Nie musisz korzystać z foliówek jednorazowych dostępnych w markecie. Zacznij korzystać z wielorazowych toreb na warzywa i owoce. Dzięki temu nie wyrzucisz setek plastikowych woreczków. Co dalej? Coraz więcej producentów decyduje się na korzystanie z materiałów biodegradowalnych. Jeśli masz do wyboru szczoteczkę do zębów z tworzywa sztucznego i bambusa – wybierz tą drugą. Gotowe!

Ciekawych propozycji na gospodarowanie odpadami dostarcza nam również strona http://www.prosprecopolska.pl/gospodarowanie-odpadami , na której dowiecie się więcej o przetwarzaniu śmieci na paliwa alternatywne czy kompost, który możecie wytworzyć sami w domu. Potrzebujecie tylko kawałek miejsca i pojemnik, w którym będziecie składować tzw. odpady zielone. Życie naszej planety zależy od nas samych. Przy odrobinie chęci, zmiana nawyków nie będzie taka trudna, a na pewno korzystnie wpłynie na ekosystem.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Szycie na maszynie – od czego najlepiej zacząć?
Jeśli nudzą nas powtarzalne fasony, które możemy spotkać w sieciówkach, a jakość ich wykonania jest daleka od naszych oczekiwań, doskonałym […]
Polecamy