Home > Biznes i marketing > Wózki widłowe – jak o nie dbać?

Wózki widłowe – jak o nie dbać?

Wózki widłowe są powszechnie wykorzystywane zarówno w magazynach, jak i halach produkcyjnych, dużych sklepach czy na placach budowy. Znacznie ułatwiają one wykonywanie czynności logistycznych, takich jak układanie towarów na regałach i rozładowywanie palet. Dobre funkcjonowanie omawianych maszyn zależy przede wszystkim od ich regularnego serwisowania. Jeśli interesuje nas porządny serwis wózków widłowych Wielkopolska to region, na terenie którego działa kilka tego typu firm.

Nie zapomnijmy o właściwej eksploatacji na co dzień

Serwisowanie wózka polega na przeprowadzeniu niezbędnych zabiegów konserwacyjnych w obrębie jego poszczególnych podzespołów, a także na naprawie ewentualnych usterek i wymianie zużytych komponentów na nowe. Powinno się zawsze odbywać w warsztacie certyfikowanym przez Urząd Dozoru Technicznego, który dysponuje wykwalifikowanymi konserwatorami oraz profesjonalnym sprzętem diagnostycznym. Oprócz tego nie obejdzie się bez okresowych przeglądów mających na celu kompleksową weryfikację sprawności całej maszyny. Zaleca się również stosowanie dedykowanych płynów i olejów silnikowych w okresie zimowym, gdyż eliminuje to szereg poważnych problemów związanych bezpośrednio z zapłonem i napędem. Operator wózka musi dodatkowo koniecznie dokonywać oględzin wizualnych przed jego każdorazowym uruchomieniem.

Avatar
Poszukiwacze Wiedzy
Jeśli poszukujesz cennej wiedzy, to niewątpliwie znalazłeś się we właściwym miejscu. Oddaj się lekturze naszego serwisu, a na pewno nie będzie to czas zmarnowany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

4 × 1 =