Adwokat – jakimi rodzajami spraw się zajmuje?

Biznes i marketing
poszukiwaczewiedzy
Adwokat – jakimi rodzajami spraw się zajmuje?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Prawnik to osoba, która posiada dobrą znajomość prawa i procedur prawnych. Prawnicy mogą pomóc Ci w każdym problemie prawnym – od prawa podatkowego do prawa karnego, od prawa rodzinnego do prawa imigracyjnego.

Prawnicy są przeszkoleni do prowadzenia wszystkich rodzajów spraw. Niektórzy prawnicy specjalizują się w jednej lub drugiej dziedzinie, ale wielu praktykuje w wielu dziedzinach jednocześnie.

Prawnicy zajmują się zarówno sprawami cywilnymi, jak i karnymi. Sprawy cywilne dotyczą sporów między osobami prywatnymi, natomiast sprawy karne dotyczą naruszeń prawa przez osobę fizyczną lub podmiot korporacyjny.

Rodzaje spraw, którymi zajmują się prawnicy obejmują:

Prawo karne 

Sprawy dotyczące przestępstw popełnionych przeciwko osobom lub organizacjom. Obejmują one morderstwo, napaść i baterię, rabunek, kradzież, oszustwo i zarzuty defraudacji.

Prawo cywilne 

Sprawy dotyczące sporów między dwoma stronami, w których jedna strona zrobiła coś złego drugiej stronie. Na przykład, jeśli zostałeś poszkodowany przez czyjeś zaniedbanie, możesz złożyć pozew cywilny o odszkodowanie za rachunki medyczne i inne straty związane z wypadkiem (ale nie wliczając w to odszkodowań karnych).

Prawo rodzinne 

Sprawy dotyczące rodzin i stosunków domowych, takich jak postępowanie rozwodowe (rozwiązanie), wsparcie dla dzieci (ojcostwo) i sprawy dotyczące opieki nad dziećmi. Adwokat prawa rodzinnego może również reprezentować osoby zaangażowane w postępowanie adopcyjne lub kwestie opieki nad nieletnimi (prawa nieletnich).

Jeśli chcesz skorzystać z pomocy specjalisty, to adwokat Kraków, jest miastem, w którym ją uzyskasz.

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Co przyda się na urlopie w egzotycznym kraju?
Co przyda się na urlopie w egzotycznym kraju?
Planując wakacje w egzotycznym kraju, warto najpierw sprawdzić czy nie potrzebujemy szczepień. Jest to istotna kwestia, a wiele osób w […]
Polecamy