W jakim celu są przeprowadzane audyty energetyczne?

Biznes i marketing
poszukiwaczewiedzy
W jakim celu są przeprowadzane audyty energetyczne?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Audyty energetyczne mają na celu przede wszystkim zmniejszyć ilość pobieranej energii elektrycznej przez budynek. Jest to więc ekspertyza zawierająca informacje dotyczące tego, co konkretnie należy zmodernizować. Audyt wpływa więc na zmniejszenie wydatków związanych z kosztami eksploatacyjnymi.

Jak przebiega audyt energetyczny?

Audyt energetyczny może przeprowadzić wyłącznie uprawniony do tego specjalista. Jedną z firm świadczących tego rodzaju usługi znaleźć można pod adresem https://www.ekobios.pl/uslugi/audyt-energetyczny. Jego przeprowadzenie ma ocenić ilość zużywanej energii elektrycznej przez dany budynek oraz wskazać sposoby na to, aby było ono mniejsze. Jest to więc podstawowy krok do tego, aby poprawić efektywność całego obiektu. Audytor sprawdza i analizuje wszystkie instalacje, jakie znajdują się w budynku, a także urządzenia oraz inne elementy, które mogą mieć wpływ na zużycie energii, takie jak ściany, dach, okna, systemy grzewcze, oświetlenie itd. Każdy tego typu dokument zawiera jasno określony cel, analizę i ocenę obecnej sytuacji, zalecane modernizacje, a także optymalne rozwiązania mające na celu zmniejszenie energetyczności budynku. Jego przeprowadzenie to podstawowa czynność do tego aby ubiegać się o dofinansowanie takich prac z różnego rodzaju funduszy. Dokument oraz zawarte w nim przepisy ważny jest do chwili, aż zostanie przeprowadzony kolejny audyt. Warto mieć na uwadze fakt, że audyt należy wykonywać regularnie co 4 lata w przypadku dużych przedsiębiorstw.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Mleko – w jakiej formie mogą je przyjmować osoby dorosłe, jak i dzieci?
Mleko – w jakiej formie mogą je przyjmować osoby dorosłe, jak i dzieci?
Mleko to najlepszy pokarm zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Jest bogate w białka, wapń, witaminy A i D, ryboflawinę […]
Polecamy