Najzdrowsze zamienniki cukru – czym go zastąpić?

Life & Style
poszukiwaczewiedzy
Najzdrowsze zamienniki cukru – czym go zastąpić?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Cukier towarzyszy ludziom każdego dnia podczas spożywania przeróżnych posiłków. Zawarty jest on bowiem w wielu produktach. Można go też znaleźć w rozmaitych napojach ze sklepów, a ponadto jest wykorzystywany w zwykłej formie do słodzenia herbaty czy kawy. Do cukru każdy jest więc przyzwyczajony, ale niestety nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że przyjmowany w zbyt dużej ilości jest niezdrowy. W związku z tym warto szukać dla niego zamienników, które jak się okazuje, istnieją i są powszechnie dostępne. Jakie są najzdrowsze zamienniki dla cukru?

Czym warto zastąpić cukier?

Chcąc zastąpić cukier, warto skorzystać z erytrytolu, a więc substancji słodzącej, stanowiącej dodatek do posiłków i napojów. Erytrol od cukru odróżnia to, że ma właściwie zero kalorii, a ponadto nie niszczy zębów. To niewątpliwe zalety, które sprawiają, że erytrol powinien stanowić pierwszy wybór zamiast cukru. Innymi alternatywami dla cukru są ksylitol zawierający do 40 % mniej kalorii czy też naturalny słodzik, jakim jest miód. Miodem bez problemu można słodzić herbatę czy kawę, a także niektóre potrawy. Co prawda jest on produktem dość kalorycznym, ale to nie zmienia faktu, że świetnie nadaje się na zamiennik cukru, gdyż pozytywnie wpływa na funkcjonowanie organizmu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jakie metody badawcze wykorzystywane są w galwanotechnice?
Jakie metody badawcze wykorzystywane są w galwanotechnice?
Z roku na rok w galwanotechnice rośnie potrzeba zwiększania precyzji w zakresie badania ilości różnego rodzaju domieszek i zanieczyszczeń. Sektor […]
Polecamy