Home > Life & Style > Najzdrowsze zamienniki cukru – czym go zastąpić?

Najzdrowsze zamienniki cukru – czym go zastąpić?

Cukier towarzyszy ludziom każdego dnia podczas spożywania przeróżnych posiłków. Zawarty jest on bowiem w wielu produktach. Można go też znaleźć w rozmaitych napojach ze sklepów, a ponadto jest wykorzystywany w zwykłej formie do słodzenia herbaty czy kawy. Do cukru każdy jest więc przyzwyczajony, ale niestety nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że przyjmowany w zbyt dużej ilości jest niezdrowy. W związku z tym warto szukać dla niego zamienników, które jak się okazuje, istnieją i są powszechnie dostępne. Jakie są najzdrowsze zamienniki dla cukru?

Czym warto zastąpić cukier?

Chcąc zastąpić cukier, warto skorzystać z erytrytolu, a więc substancji słodzącej, stanowiącej dodatek do posiłków i napojów. Erytrol od cukru odróżnia to, że ma właściwie zero kalorii, a ponadto nie niszczy zębów. To niewątpliwe zalety, które sprawiają, że erytrol powinien stanowić pierwszy wybór zamiast cukru. Innymi alternatywami dla cukru są ksylitol zawierający do 40 % mniej kalorii czy też naturalny słodzik, jakim jest miód. Miodem bez problemu można słodzić herbatę czy kawę, a także niektóre potrawy. Co prawda jest on produktem dość kalorycznym, ale to nie zmienia faktu, że świetnie nadaje się na zamiennik cukru, gdyż pozytywnie wpływa na funkcjonowanie organizmu.

Avatar
Poszukiwacze Wiedzy
Jeśli poszukujesz cennej wiedzy, to niewątpliwie znalazłeś się we właściwym miejscu. Oddaj się lekturze naszego serwisu, a na pewno nie będzie to czas zmarnowany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

czternaście + dziewiętnaście =