Home > Technologie & IT > Kto i kiedy powinien nosić specjalistyczne maski?

Kto i kiedy powinien nosić specjalistyczne maski?

Praca, niosąca ryzyko

Wiele ludzi pracuje w zawodach, które nie wymagają od nich specjalistycznego obuwia czy odzieży. Zatrudnieni w biurze, banku czy szkole są poniekąd skrępowani obowiązującymi zasadami co do ubioru (ma być niewyzywający, elegancki, skromny oraz schludny), jednak nikt nie wymaga od nich zakrywania twarzy, które może być dla niektórych krępujące i niewygodne. Strażacy znajdują się w zgoła innej sytuacji, gdyż od tego, co mają na sobie podczas akcji w dużej mierze zależy ich bezpieczeństwo, a czasem nawet życie. Już kilkuminutowe przebywanie w dymie niesie ze sobą ogromne ryzyko zasłabnięcia czy zawrotów głowy, które mogą okazać się bardzo niebezpieczne. Dobry ratownik to żywy ratownik, dlatego w aparatach powietrznych Drager szybko poczujemy komfort i wygodę, a ponadto będziemy spokojni, że nasze drogi oddechowe są pod najlepszą ochroną.Niepozorny kurz

W miastach pokroju Szanghaju bądź Tokio mnóstwo osób chodzi po ulicach w maskach na twarzach i jest to zupełnie normalne, tak jak ubieranie kurtki gdy robi się zimno. Tego typu przysłony jeszcze niedawno przyprawiały swoich właściciele o wścibskie spojrzenia, jednak Polska z roku na rok obfituje w coraz większą liczbę ludzi, chroniących się przed smogiem oraz innymi zanieczyszczeniami. Czasami znajdujemy się w trudniejszej sytuacji niż spacer nad Wisłą, gdzie w powietrzu unoszą się drobne pyły, dlatego powinniśmy zadbać o profesjonalną ochronę, której nie zapewni nam niewielka, biała maseczka. W masce pełnotwarzowej podczas prac budowlanych, remontowych bądź innych, wiążących się z koniecznością przebywania w ciężkich warunkach nawet bardzo zanieczyszczone powietrze nie będzie stanowiło zagrożenia dla naszego zdrowia.

Avatar
Poszukiwacze Wiedzy
Jeśli poszukujesz cennej wiedzy, to niewątpliwie znalazłeś się we właściwym miejscu. Oddaj się lekturze naszego serwisu, a na pewno nie będzie to czas zmarnowany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

osiem + 16 =