Home > Life & Style > Olejowanie jako podstawowy element pielęgnacji włosów

Olejowanie jako podstawowy element pielęgnacji włosów

Aby włosy były mocne, piękne i zdrowe, wymagają nieustannej pielęgnacji. Zwykłe mycie głowy szamponem, czy nawet stosowanie specjalnych preparatów, może nie wystarczyć. Olejowanie to skuteczny sposób na odżywienie i zmiękczenie kosmyków. Dzięki regularnemu stosowaniu tej metody cebulki włosów stają się silne i odporne na wypadanie, a cała czupryna jest lśniąca i aksamitna.

Jak odżywić swoją fryzurę?

Tłoczony na zimno olej lniany, taki jak np. dostępny na stronie https://oleoteka.pl/nasze-oleje/35,olej-lniany, zawiera w swoim składzie cenne dla urody substancje odżywcze, m.in. antyoksydanty, witaminę E, czy nienasycone kwasy tłuszczowe. Stosowany zewnętrznie nie może być podgrzany, bo wówczas traci swoje właściwości. Olejowanie włosów można przeprowadzić na całej długości kosmyków lub w niedużej odległości od nasady. Należy równomiernie rozprowadzić tłusty produkt, a następnie rozczesać włosy i wykonać warkocz. Przez jakiś czas olej będzie się wchłaniać i odżywiać kosmyki. Później głowę należy umyć delikatnym szamponem. Kurację należy powtarzać dwa razy w tygodniu. Przy regularnym stosowaniu włosy zostaną trwale odżywione, gładkie i aksamitne. Rozczesywanie swojej fryzury będzie znacznie łatwiejsze.

Olejowanie to prosty i tani zabieg, który można wykonać samodzielnie w domu. Efekty są widoczne od razu, w postaci miękkich i pięknie prezentujących się włosów. Kosmyki stają się odporne na wypadanie i złamania. Kuracja olejowania fryzury powinna być regularnym zabiegiem i warto włączyć ją do swoich rytuałów pielęgnacyjnych.

Avatar
Poszukiwacze Wiedzy
Jeśli poszukujesz cennej wiedzy, to niewątpliwie znalazłeś się we właściwym miejscu. Oddaj się lekturze naszego serwisu, a na pewno nie będzie to czas zmarnowany.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

5 + pięć =