Home > Dom i ogrodnictwo > Funkcjonalne wyposażenie łazienki – co jest modne?

Funkcjonalne wyposażenie łazienki – co jest modne?

Jeśli w najbliższym czasie czeka nas remont łazienki, warto zaplanować go tak, aby w efekcie pomieszczenie to stało się jeszcze bardziej funkcjonalne. Poza podstawowymi sprzętami powinny się tam zatem znaleźć takie akcesoria, które zwyczajnie ułatwią nam życie. Jak więc wybrać funkcjonalne wyposażenie łazienki i jak sprawić, aby była ona modna?

Zacznijmy od podstaw

Podstawy w każdej łazience to oczywiście prysznic lub wanna, toaleta, a także umywalka. Jeśli chodzi o tę ostatnią, coraz modniejsze stają się zlewy podblatowe. W dzisiejszych czasach goszczą one już nie tylko w naszych kuchniach, lecz także, coraz częściej, w łazienkach. Dzięki zabudowaniu przestrzeni wokół umywalki zyskamy dodatkowe miejsce na łazienkowe przyrządy oraz kosmetyki.

Nie będziemy musieli gnieździć ich na umywalce lub w niewielkiej szafce nad nią, dzięki czemu całokształt łazienki będzie się lepiej prezentować. Jeśli chodzi o lustro, zdecydujmy się na model o większych rozmiarach. Małe lustro to przeżytek. Duże nie tylko pozwoli nam wygodnie się w nim przeglądać, lecz także wpłynie na optyczne powiększenie całej łazienki.

Funkcjonalne dodatki

Po wybraniu podstawowego wyposażenia łazienki, możemy zacząć myśleć o dodatkach, które są równie ważne. Na pierwszy ogień idą akcesoria. Dopasujmy je do głównych łazienkowych sprzętów, a także ścian czy podłóg. Zdecydujmy się na dodatki wysokiej jakości, jak na przykład akcesoria Bisk. Dodatki również mogą być funkcjonalne. Dywanik na łazienkowej posadzce to nie tylko ozdoba. Powinien on także wchłaniać wodę z postawionych na nim po kąpieli mokrych stóp.

Avatar
Poszukiwacze Wiedzy
Jeśli poszukujesz cennej wiedzy, to niewątpliwie znalazłeś się we właściwym miejscu. Oddaj się lekturze naszego serwisu, a na pewno nie będzie to czas zmarnowany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

jeden + 16 =