Funkcjonalne wyposażenie łazienki – co jest modne?

Dom i ogrodnictwo
poszukiwaczewiedzy
Funkcjonalne wyposażenie łazienki – co jest modne?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jeśli w najbliższym czasie czeka nas remont łazienki, warto zaplanować go tak, aby w efekcie pomieszczenie to stało się jeszcze bardziej funkcjonalne. Poza podstawowymi sprzętami powinny się tam zatem znaleźć takie akcesoria, które zwyczajnie ułatwią nam życie. Jak więc wybrać funkcjonalne wyposażenie łazienki i jak sprawić, aby była ona modna?

Zacznijmy od podstaw

Podstawy w każdej łazience to oczywiście prysznic lub wanna, toaleta, a także umywalka. Jeśli chodzi o tę ostatnią, coraz modniejsze stają się zlewy podblatowe. W dzisiejszych czasach goszczą one już nie tylko w naszych kuchniach, lecz także, coraz częściej, w łazienkach. Dzięki zabudowaniu przestrzeni wokół umywalki zyskamy dodatkowe miejsce na łazienkowe przyrządy oraz kosmetyki.

Nie będziemy musieli gnieździć ich na umywalce lub w niewielkiej szafce nad nią, dzięki czemu całokształt łazienki będzie się lepiej prezentować. Jeśli chodzi o lustro, zdecydujmy się na model o większych rozmiarach. Małe lustro to przeżytek. Duże nie tylko pozwoli nam wygodnie się w nim przeglądać, lecz także wpłynie na optyczne powiększenie całej łazienki.

Funkcjonalne dodatki

Po wybraniu podstawowego wyposażenia łazienki, możemy zacząć myśleć o dodatkach, które są równie ważne. Na pierwszy ogień idą akcesoria. Dopasujmy je do głównych łazienkowych sprzętów, a także ścian czy podłóg. Zdecydujmy się na dodatki wysokiej jakości, jak na przykład akcesoria Bisk. Dodatki również mogą być funkcjonalne. Dywanik na łazienkowej posadzce to nie tylko ozdoba. Powinien on także wchłaniać wodę z postawionych na nim po kąpieli mokrych stóp.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Do czego służą tasiemki samoprzylepne?
Do czego służą tasiemki samoprzylepne?
Taśma samoprzylepna kojarzy nam się przede wszystkim z tą, którą stosujemy do łączenia ze sobą kartek papieru. W przemyśle produkty […]
Polecamy