Na czym polega zabieg mezoterapii igłowej?

Life & Style
poszukiwaczewiedzy
Na czym polega zabieg mezoterapii igłowej?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jeśli rozważasz poddanie się mezoterapii igłowej, możesz mieć pytania, na czym ona polega i czy jest bezpieczna. Oto odpowiedzi na kilka często zadawanych pytań dotyczących zabiegu.

Co to jest mezoterapia igłowa?

Mezoterapia igłowa to rodzaj zabiegu kosmetycznego, w którym wykorzystuje się maleńkie igły do wstrzykiwania płynu w wybrane miejsca ciała. Płyn ten zawiera składniki takie jak witaminy, substancje odżywcze lub ekstrakty roślinne, które mają poprawić wygląd Twojej skóry. Zabieg trwa zazwyczaj mniej niż godzinę i wymaga jedynie miejscowego znieczulenia (kremu znieczulającego) dla zapewnienia komfortu podczas zabiegu.

Igły wprowadzane są w skórę za pomocą ręcznego urządzenia podobnego do automatycznej maszynki do tatuażu. Głębokość penetracji zależy od miejsca poddawanego zabiegowi – w niektórych obszarach jest ona większa niż w innych. Niektórzy pacjenci zgłaszają lekkie uczucie kłucia podczas wstrzykiwania, ale większość twierdzi, że odczuwa niewielki lub żaden ból. Po zabiegu może wystąpić lekki obrzęk, a w ciągu następnych kilku dni lub tygodni w miejscach wstrzyknięć mogą pojawić się niewielkie siniaki.

Kto potrzebuje mezoterapii igłowej?

Mezoterapia igłowa nie jest odpowiednia dla każdego. Jeśli rozważasz poddanie się tego typu zabiegowi, porozmawiaj ze swoim dermatologiem lub chirurgiem plastycznym o tym, czy jest on dla Ciebie odpowiedni i jakich rezultatów możesz się po nim spodziewać.

Co jest potrzebne aby wykonywać zabieg mezoterapii igłowej?

Aby wykonać zabieg mezoterapii igłowej, lekarz będzie potrzebował specjalnego urządzenia zwanego mezo pistoletem. To ręczne narzędzie służy do wstrzykiwania roztworu do docelowych złogów tłuszczu. Musisz pamiętać, że osoba zajmująca się takimi zabiegami powinna być dobrze przeszkolona i wykształcona, inaczej nie powinna móc wykonywać zabiegu jakim jest mezoterapia igłowa szkolenia z tego zabiegu można odbyć w kreślonych instytutach kosmetologicznych.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Wakacje z biurem podróży – jaką wycieczkę wybrać?
Wakacje z biurem podróży – jaką wycieczkę wybrać?
Biura podróży kuszą swoich klientów mnogością ofert. Przygotowania do nowego sezonu turystycznego właśnie startują więc wszędzie można natknąć się na […]
Polecamy