Spedycja morska – na czym polega?

Biznes i marketing
poszukiwaczewiedzy
Spedycja morska – na czym polega?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Spedycja morska to sposób przemieszczania ładunków drogą morską. Jest ostatnim etapem łańcucha dostaw i polega na transporcie towarów z miejsca ich pochodzenia do miejsca docelowego.

Firmy spedycyjne są odpowiedzialne za dostarczenie towarów do miejsca przeznaczenia na czas, bezpiecznie i bez uszkodzeń. W procesie tym bierze udział wiele różnych podmiotów, w tym spedytorzy, linie żeglugowe, brokerzy celni, terminale kontenerowe, firmy transportowe i operatorzy magazynów.

Usługi spedycji morskiej są świadczone przez spedytorów, którzy specjalizują się w usługach spedycji międzynarodowej. Obejmuje rezerwację ładunku, pakowanie i rozpakowywanie, załadunek i rozładunek ładunku, a także monitorowanie i aktualizację statusu przesyłki. Do głównych rodzajów ładunków transportowanych drogą morską należą:

Ładunek kontenerowy 

Używany do transportu dużych ilości wyprodukowanych towarów, surowców i artykułów spożywczych. Kontenery są często transportowane na większych statkach, takich jak kontenerowce, chociaż mogą być również przewożone na mniejszych jednostkach, takich jak barki kontenerowe

Ładunki drobnicowe 

Duże przedmioty, które wymagają specjalistycznej obsługi, często dlatego, że są zbyt ciężkie lub zbyt duże, aby zmieścić je w kontenerach. Ładunki drobnicowe mogą obejmować pojazdy, maszyny, a nawet całe fabryki. Mogą być przewożone we własnym opakowaniu lub w drewnianych skrzyniach lub stalowych pudłach.

Płynne ładunki masowe 

Substancje płynne, takie jak ropa naftowa, chemikalia lub sama ropa naftowa, które są zbyt niebezpieczne lub zanieczyszczające, aby można je było transportować drogą lub koleją.

Jeśli chcesz poznać tego szczegóły, to sprawdź witrynę: https://www.hartwig.szczecin.pl/oferta/spedycja-morska/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Czy nauka języka angielskiego musi być trudna?
Pytanie to zadają sobie rodzice dzieci, które chodzą do szkoły, same maluchy i całe grono uczących się angielskiego. Mimo jego […]
Polecamy