Home > Biznes i marketing > Czy materiały promocyjne muszą dużo kosztować?

Czy materiały promocyjne muszą dużo kosztować?

Promocja firmy wielu ich właścicielom kojarzy się z ogromnymi kwotami wydawanymi na marketing. Nie zawsze jednak tak musi być – często można zaoszczędzić sporą część firmowego budżetu, stosując tanie gadżety reklamowe. Małe akcesoria zazwyczaj kosztują bardzo niewiele, a potrafią w znakomity sposób zwiększyć rozpoznawalność firmy. Dużą zaletą takiego rozwiązania jest elastyczność. Możemy zamówić zarówno kilkaset sztuk, jak i zaledwie kilkadziesiąt takich produktów. Wszystko to zależy od naszych potrzeb.

Mała ilość sprawdzi się w przypadku drobnych upominków dla najbardziej lojalnych klientów. Taki konsument z pewnością doceni fakt otrzymania na przykład pamięci USB z logiem naszej firmy. Pamięć taka może być zarówno w tradycyjnym kształcie typowym dla pendrive’ów, jak i na przykład w formie karty kredytowej. Nietypowe sposoby marketingu to coś, co zaskoczy naszych klientów i spowoduje pozytywne uczucia wobec naszej marki.

Kiedy zamówić większą ilość?

Zamówienie większej partii produktów reklamowych sprawdzi się wtedy, kiedy planujemy ruszyć z dużą kampanią reklamową. Wtedy też możemy rozsyłać naszym klientom długopisy reklamowe jako dodatek do zakupów. Najlepiej sprawdzą się właśnie małe gadżety – nie podniosą one znacznie wagi przesyłki, a co za tym idzie – jej ceny. W dzisiejszych czasach odbiorcy uwielbiają dostawać różnego rodzaju gratisy. Wyposażenie swojej firmy w przedmioty, które można oferować klientom w ramach działań promocyjnych należy do podstawowych obowiązków każdego startupu.

Avatar
Poszukiwacze Wiedzy
Jeśli poszukujesz cennej wiedzy, to niewątpliwie znalazłeś się we właściwym miejscu. Oddaj się lekturze naszego serwisu, a na pewno nie będzie to czas zmarnowany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

8 − 1 =