Zamki do drzwi – na co zwrócić uwagę przy ich zakupie?

Dom i ogrodnictwo
poszukiwaczewiedzy
Zamki do drzwi – na co zwrócić uwagę przy ich zakupie?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Bezpieczeństwo domu lub mieszkania jest bardzo ważne, z tego względu warto zadbać, aby pomieszczenia były dobrze chronione. Istnieje wiele rodzajów zamków do drzwi, które charakteryzują się odmiennym mechanizmem działania oraz ochroną przed włamaniem. Zamki mogą być wpuszczane lub nawierzchniowe. Czym różnią się jedne od drugich?

Jak wybierać zamki?

Drzwi wejściowe powinny mieć solidne zabezpieczenie, które chronią mienie mieszkańców. Zamki do drzwi muszą mieć odpowiedni atest, który gwarantuje trudność otworzenia i włamania się. Zaleca się podwójne zabezpieczenie, jednym z nich może być zamek wpuszczany. Jest to urządzenie standardowe, które otwiera się kluczem z obydwóch stron. Zamek nawierzchniowy należy przymocować do drzwi od strony wewnętrznej. Ma ona postać zasuwy, którą można zamykać i otwierać drzwi, jeśli jest się w środku. Często stosuje się zamki mechaniczne, które mają wysoką skuteczność zapobiegania włamaniom. Charakteryzują się liczną kombinacją ząbków, zarówno na kluczu, jak i w zamku. W domach najczęściej stosuje się te ostatnie rozwiązania. Klucze do zamków są unikalne i bardzo trudno jest je podrobić. Warto dodatkowo zamontować zamek nawierzchniowy, którym zamyka się drzwi, będąc w środku.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Wiodące marki męskich zegarków
Wiodące marki męskich zegarków
Wielu mężczyzn ma problem z wybraniem dla siebie zegarka. Na rynku obecnych jest masa producentów, a każdy oferuje co najmniej […]
Polecamy