Dlaczego warto trenować sztuki walki?

Wypoczynek i hobby
poszukiwaczewiedzy
Dlaczego warto trenować sztuki walki?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jeżeli marzysz o spróbowaniu nowego sportu, a fascynują cię sztuki walki Poznań zaprasza na znalezienie odpowiednich dla ciebie zajęć. Taka forma ruchu zadba nie tylko o kondycję. Trochę wiedzy, trochę zasad, krople potu i nowe znajomości to wszystko czeka na ciebie na każdej sportowej arenie, ale w czym sztuki walki są takie wyjątkowe i dlaczego warto je trenować?

Powodów jest wiele

W sztukach walki należy ściśle przestrzegać wyznaczonych zasad. Nawet najmniejsze odstępstwa spowodują, że można zrobić krzywdę komuś lub sobie. Jest to cenna lekcja dyscypliny. Trzymanie się w narzuconych ramach to element codzienności, dlatego taki świadomy trening wpływa na późniejsze postawy w życiu. Sporty walki polegają na bezpośrednich starciach z drugim człowiekiem. W tym wszystkim nie można zapominać o szacunku do przeciwnika. Tradycyjny sposób powitania i podziękowania po zakończonych zmaganiach jest elementem kultury sportu, który z pewnością zostanie przedstawiony na treningach. To także element kształtujący charakter oraz pokorę. Jak każdy sport, sztuki walki wzmacniają organizm i podwyższają jego wytrzymałość. Specyficzne natomiast są ruchy i ich zakres, przy wykonywaniu podstawowych czynności związanych z karate, judo czy taekwondo. Wymagają one szczególnego rozciągnięcia ciała, jego elastyczności. Do tego umiejętność utrzymywania równowagi i ogólna koordynacja ruchów. W sztukach walki nie bez znaczenia jest szybki czas reakcji. Oczekiwanie na ruch przeciwnika wymaga pełnej koncentracji oraz skupienia, a więc i one rozwijane będą dzięki zajęciom.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Dlaczego warto spożywać żywność bezglutenową?
Dlaczego warto spożywać żywność bezglutenową?
Gluten jest białkiem występującym w pszenicy, jęczmieniu i życie. Większość ludzi, którzy nie tolerują glutenu lub mają celiakię, nie może […]
Polecamy