Home > Life & Style > 5 niezbędnych rzeczy, które trzeba kupić przed narodzinami dziecka

5 niezbędnych rzeczy, które trzeba kupić przed narodzinami dziecka

Łóżeczko do spania

Noworodek pierwsze dni na świecie spędza przede wszystkim na spaniu. Spokój i komfort podczas snu to najważniejsze cechy, jakie powinno mieć łóżeczko dziecięce. Grająca nad główką karuzela, czy towarzyszący mu pluszak nie okażą się pomocne, jeśli materac będzie zbyt twardy lub dziecko będzie się w nim zapadać. Należy dopasować taki, by sprzyjało tym najbardziej wrażliwym i dbało jednocześnie o ich kręgosłup. Oprócz wygody, musi zapewnić dziecku bezpieczeństwo. Warto zwrócić uwagę, by krawędzie oraz szczebelki były zaokrąglone i rozstawione w odpowiednich odległościach. Można również wybrać takie umożliwiające ich zdjęcie, oraz z regulowaną wysokością podstawy.

Wyposażenie łóżeczka

Drugim elementem są tekstylia dla dzieci. Poczynając od podkładu lub nieprzemakalnego prześcieradła, po przyjazną i przyjemną dla skóry poszewkę na kołdrę oraz poduszeczkę. Należy korzystać z materiałów, których warstwa wierzchnia została wykonana z naturalnych materiałów. Na początku warto jednak korzystać z rożka, beciku, lub delikatnego kocyka, dzięki którym dziecko będzie w pełni opatulone. Dobrze sprawdzi się też śpiworek. Wśród bogactwa wzorów i kolorów harmonie osiągnąć pomogą przede wszystkim kolory pastelowe.

Przewijak

Przewijanie dziecka jest z jedną z najbardziej zajmujących czynności po narodzinach dziecka. Należy więc zadbać zarówno o towarzyszącej wygodzie dla rodzica, jak i bezpieczeństwie dziecka. Z pomocą przychodzą przewijaki. Można je montować na łóżeczkach czy postawić na komodzie. Powinien być odpowiednio wyprofilowany, usztywniony, oraz zapewniać dziecku komfort.

Odzież

Ubranek dla dziecka nigdy za wiele. Warto mieć kilka lub kilkanaście par śpioszków, czy bodów. Przydadzą się też czapeczki, a kombinezony okażą się bezcenne w zimie. Pierwsze kolorowe bluzeczki i małe buciki uszyte z przyjaznych materiałów powinny już czekać w szafie na przybycie malucha.

Wózek

Wygoda i funkcjonalność stają w tym przypadku podstawowym kryterium. W tym aspekcie wózki spacerowe, czy głębokie, przegrywają z wózkami, które posiadają obie cechy, a nawet można ich używać jako nosidełka i montować w samochodzie. Idealny wózek to jednak taki, który zadba o indywidualne potrzeby dziecka.

Avatar
Poszukiwacze Wiedzy
Jeśli poszukujesz cennej wiedzy, to niewątpliwie znalazłeś się we właściwym miejscu. Oddaj się lekturze naszego serwisu, a na pewno nie będzie to czas zmarnowany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

20 − 3 =