Jak powinien zareagować właściciel budynku, gdy woda dostanie się w mury jego nieruchomości?

Budowlanka
poszukiwaczewiedzy
Jak powinien zareagować właściciel budynku, gdy woda dostanie się w mury jego nieruchomości?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kiedy woda wnika w ściany budynku, może spowodować znaczne szkody w Twojej nieruchomości. Jest to szczególnie prawdziwe, jeśli jesteś właścicielem starszej nieruchomości, która nie została odpowiednio utrzymana. Woda może dostać się do ścian Twojego domu przez pęknięcia i dziury w ścianie lub fundamencie. Może również przedostać się przez niewłaściwie uszczelnione okna i drzwi oraz inne otwory w konstrukcji.

Ważne jest, aby szybko zareagować, gdy woda dostanie się do ścian, ponieważ pomoże to zmniejszyć ilość szkód, które wystąpią. Jeśli zauważysz, że woda dostała się do Twoich ścian, podejmij następujące kroki:

Podstawowe czynności jakie należy podjąć, przy pojawieniu się nadmiaru wody w budynku

1) Usuń nadmiar wody z wnętrza domu za pomocą ręczników lub wiader. 

2) Jeśli woda stoi, przykryj ją plastikowymi torbami lub plandekami, dopóki nie będzie można jej usunąć. 

3) Zwróć się o profesjonalną pomoc do wykonawcy, który specjalizuje się w usługach naprawczych suchej zabudowy, jeśli istnieje rozległe uszkodzenie suchej zabudowy lub płyt gipsowych z powodu zalania lub wycieków z problemów hydraulicznych wewnątrz domu. 

4) Jeśli nie ma widocznych uszkodzeń na powierzchni suchej zabudowy, ale podejrzewasz, że wilgoć może być uwięziona pod spodem, użyj osuszacza w połączeniu z wentylatorami, aby pomóc usunąć nadmiar wilgoci z wnętrza domu; nie używaj jednak wentylatorów, jeśli zostały uszkodzone podczas powodzi.

Gdyby jednak doszło do wejścia wilgoci w ściany budynku, zapewne byłoby konieczne osuszanie budynków Dolny Śląsk dysponuje licznymi specjalistycznymi usługami, które pomogą w rozwiązaniu tego problemu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Ponadczasowy wystrój – czyli jaki?
Ponadczasowy wystrój – czyli jaki?
Projektując nasze mieszkanie, chcemy, by było ono urządzone w ponadczasowym stylu. Wszak czasy bardzo szybko się zmieniają i to, co […]
Polecamy