O czym warto pamiętać wybierając stolik kawowy?

Dom i ogrodnictwo
poszukiwaczewiedzy
O czym warto pamiętać wybierając stolik kawowy?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wiele osób nie wyobraża sobie przytulnego salonu bez umieszczonego w nim stolika kawowego. Ten funkcjonalny mebel jest niezastąpiony w czasie picia kawy lub jedzenia przekąsek. Podpowiadamy, czym się kierować wybierając stolik kawowy.

Wymiary i stabilność

Wielkość stolika kawowego powinna być dostosowana do wysokości sofy i foteli w salonie. Powinien być nieco niższy od mebli, na których siedzimy. Przy jego wyborze należy też wziąć pod uwagę metraż pomieszczenia. W mniejszym salonie powinno się umieszczać stoliki o niewielkich gabarytach, w większych może on mieć wysokość około 50 centymetrów. Kolejną kwestią jest stabilność omawianego mebla. Przed jego zakupem trzeba się upewnić co do stabilności produktu, sprawdzić czy jego nogi są równej długości. Dużą wytrzymałość konstrukcji to cecha charakteryzująca stoliki kawowe dębowe.

Design

Stolik powinien też być dopasowany do aranżacji wnętrz, aby dobrze komponował się z innymi meblami i dodatkami. Warto tu zwrócić uwagę na sofę i fotele, a konkretnie na ich obicia i materiały, z których są wykonane. Stoliki kawowe występują w przeróżnych kształtach, mogą to być koła, kwadraty lub prostokąty wszystko zależy od indywidualnych preferencji domowników.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Co trzeba zrobić, aby dysponować powierzchnią reklamową na mieście?
W dzisiejszych czasach, chcąc skutecznie prowadzić działalność gospodarczą, niezależnie od jej rozmiarów, należy skupiać się na tzw. zasięgu. Oznacza to, […]
Polecamy