Home > Life & Style > Jak dopasować koszulę do sylwetki?

Jak dopasować koszulę do sylwetki?

W naszym kraju nieustannie wzrasta liczba mężczyzn, którzy uwielbiają nosić koszule – zarówno casualowe, jak i garniturowe. Wpływają one bowiem pozytywnie na wygląd, dodając mu elegancji oraz skutecznie podkreślając atuty sylwetki. Oczywiście kluczowym warunkiem jest dobranie modelu idealnie dopasowanego pod względem rozmiaru. Mnóstwo ciekawych męskich koszul posiada w swoim bogatym asortymencie m.in. ten sklep: https://sklep.zbkaro.pl/.

Właściwy krój to absolutna podstawa

Planując zakup koszuli, w pierwszej kolejności zwróćmy uwagę na materiał, z którego została wykonana. W stylizacjach codziennych najlepiej sprawdzają się egzemplarze bawełniane i flanelowe, natomiast w formalnych modele jedwabne o charakterystycznym połysku. Jeszcze ważniejszym parametrem jest krój. Wyróżniamy koszule typu slim fit (taliowane), regular fit oraz custom fit (normalne). Te pierwsze idealnie wręcz nadają się dla panów o atletycznej i szczupłej budowie, ponieważ są dosyć wąskie, a przez to znakomicie układają się na ciele. Drugie z kolei są najbardziej uniwersalne ze wszystkich i stanowią strzał w dziesiątkę dla mężczyzn o standardowej budowie.

Wersje custom natomiast posiadają niemal całkowicie prosty krój i oferują znacznie większą szerokość (panowie z nadwagą). W tym momencie warto przejść do samego rozmiaru. W tym przypadku długość musi być koniecznie kompatybilna ze wzrostem użytkownika, a szerokość z jego wagą. Rękawy nie powinny zaś sięgać za nadgarstek, bo negatywnie wpływa to na prezencję. Dodajmy, że większość mężczyzn decyduje się zazwyczaj na koszulę L albo  XL.

Avatar
Poszukiwacze Wiedzy
Jeśli poszukujesz cennej wiedzy, to niewątpliwie znalazłeś się we właściwym miejscu. Oddaj się lekturze naszego serwisu, a na pewno nie będzie to czas zmarnowany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

szesnaście − jeden =