Do jakich prac używa się silników elektrycznych?

Technologie & IT
poszukiwaczewiedzy
Do jakich prac używa się silników elektrycznych?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Silniki elektryczne zamieniają energię elektryczną w mechaniczną. Modele, które znaleźć można obecnie na rynku różnią się od siebie nieco budową, ale najprostsze silniki zawierają takie elementy, jak szczotki, komutator, wirnik oraz magnesy. Te ostatnie zwrócone są do siebie odwróconymi biegunami, dzięki czemu powstaje między nimi pole magnetyczne. Silniki elektryczne są dziś powszechnie stosowane i spotkać je można w wielu miejscach.

Gdzie wykorzystywane są silniki elektryczne?

Silniki elektryczne napędzają obecnie nie tylko nowoczesne samochody, ale także pociągi, tramwaje czy skutery. W autach wyposażonych w silniki spalinowe pełni on rolę rozrusznika. Znaleźć go można także w wielu maszynach używanych w przemyśle, takich jak frezarki czy szlifierki. Z jego pomocą napędzane są także całe linie produkcyjne. W gospodarstwie domowym służą do napędzania wielu sprzętów AGD. Są także elementami, dzięki którym działa klimatyzacja i wentylacja. To one odpowiadają również za poruszanie się ruchomych schodów. Silniki elektryczne jedno- oraz trójfazowe znaleźć można na stronie https://kmp-pol.pl/silniki/. Różnią się one od siebie zmiennym napięciem, a co za tym idzie także odmienną liczbą zwojów.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Oryginalne oświetlenie dla Twojego domu
Oryginalne oświetlenie dla Twojego domu
Nowoczesne projekty wnętrzarskie trafiają w rozmaite gusta użytkowników. Producenci bardzo skrupulatnie przygotowują wszystkie kategorie sprzedażowe, biorąc pod uwagę sugestie i […]
Polecamy