Home > Technologie & IT > Do jakich prac używa się silników elektrycznych?

Do jakich prac używa się silników elektrycznych?

Silniki elektryczne zamieniają energię elektryczną w mechaniczną. Modele, które znaleźć można obecnie na rynku różnią się od siebie nieco budową, ale najprostsze silniki zawierają takie elementy, jak szczotki, komutator, wirnik oraz magnesy. Te ostatnie zwrócone są do siebie odwróconymi biegunami, dzięki czemu powstaje między nimi pole magnetyczne. Silniki elektryczne są dziś powszechnie stosowane i spotkać je można w wielu miejscach.

Gdzie wykorzystywane są silniki elektryczne?

Silniki elektryczne napędzają obecnie nie tylko nowoczesne samochody, ale także pociągi, tramwaje czy skutery. W autach wyposażonych w silniki spalinowe pełni on rolę rozrusznika. Znaleźć go można także w wielu maszynach używanych w przemyśle, takich jak frezarki czy szlifierki. Z jego pomocą napędzane są także całe linie produkcyjne. W gospodarstwie domowym służą do napędzania wielu sprzętów AGD. Są także elementami, dzięki którym działa klimatyzacja i wentylacja. To one odpowiadają również za poruszanie się ruchomych schodów. Silniki elektryczne jedno- oraz trójfazowe znaleźć można na stronie https://kmp-pol.pl/silniki/. Różnią się one od siebie zmiennym napięciem, a co za tym idzie także odmienną liczbą zwojów.

Avatar
Poszukiwacze Wiedzy
Jeśli poszukujesz cennej wiedzy, to niewątpliwie znalazłeś się we właściwym miejscu. Oddaj się lekturze naszego serwisu, a na pewno nie będzie to czas zmarnowany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

trzy × pięć =