Home > Life & Style > Nawozy sadownicze stosowane w ramach uprawy

Nawozy sadownicze stosowane w ramach uprawy

Używanie nawozów w sadownictwie i ogrodnictwie jest powszechną praktyką. Stały dostęp składników odżywczych znajdujących się w tego rodzaju produktach pozwala poprawić warunki uprawy, jak i zwiększyć jej efektywność. Rodzaj, jak i skład nawozów zmienia się jednak wraz z poszerzaniem wiedzy na temat chemii, gleboznawstwa czy fizjologii roślin. Jakie zatem nawozy znajdują zastosowanie w uprawie roślin?

Korzyści płynące z nawożenia

W sadownictwie znajdują przede wszystkim zastosowanie dolistne nawozy mineralne, wieloskładnikowe, których bogaty wybór odnajdzie się na witrynie internetowej https://arkop.pl/nawozy/uprawy-rolnictwo/uprawa-i-nawozenie-zboz-ozimych/. Pozwalają skutecznie uzupełnić niedobory składników pokarmowych, dostarczyć makro- i mikroskładniki, a także biogenne aminokwasy. Ponadto ta forma wykazuje lepszą przyswajalność mikroskładników niż w przypadku nawożenia doglebowego. Kluczowe jest natomiast to, aby w nawozach znalazły się odpowiednie składniki, w tym takie jak: makroskładniki (azot, fosfor, potas, wapń, siarka, magnez), mikroskładniki (cynk, mangan, miedź, żelazo, molibden, bor), a także pierwiastki korzystne (kobalt, nikiel, krzem) we właściwym stężeniu i proporcjach.

Avatar
Poszukiwacze Wiedzy
Jeśli poszukujesz cennej wiedzy, to niewątpliwie znalazłeś się we właściwym miejscu. Oddaj się lekturze naszego serwisu, a na pewno nie będzie to czas zmarnowany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwa + 6 =