Home > Technologie & IT > Jak unikać nagłego spadku ciśnienia w oponach?

Jak unikać nagłego spadku ciśnienia w oponach?

Spadek ciśnienia w oponach może być nie tylko irytującym problemem, ale również sprawiać zagrożenie na drodze, jeśli wydarzy się to podczas jazdy. Dlatego warto wiedzieć, jak sobie radzić z tym kłopotem, aby mieć jak największe szanse uniknięcia go. Prawda jest taka, że spadek ciśnienia może być spowodowany wieloma czynnikami, więc nie sposób z góry ustalić, jaki problem zaistniał tym razem. Jednak w większości przypadków za ten efekt odpowiada zły montaż ogumienia lub uszkodzenie samej opony.

Na co zwracać uwagę?

Jeśli chodzi o montaż, najpierw trzeba zadbać o to, aby obręcz była czysta i nieskorodowana, ponieważ może to prowadzić do powstania szczelin lub poluźnienia się opony. Poza tym naprawdę warto korzystać z odpowiednich i dobrej jakości past monterskich, gdyż w innym wypadku można uszkodzić oponę. Najczęściej zniszczeniu ulega jej stopka, co tworzy proste ujście dla ciśnienia. Również przy demontażu należy na te sprawy uważać. Jeśli znowu idzie o same opony, warto stawiać na sprawdzone marki, takie jak opony Kleber.

Z dodatkowych spraw, na które warto zwracać uwagę, trzeba wymienić wentyl, który nieraz może być zniszczony albo posiadać zły wkład, oraz to, czy opona jest w dobrym stanie. Może posiadać mikropęknięcia albo być zniszczona z powodu złego przechowywania (lub może być już wyeksploatowana). Ponadto należy zdawać sobie sprawę, w jakich warunkach można korzystać z danego ogumienia, czyli jakie obciążenie wytrzyma przy danej prędkości. Tego, jak sprawdzić te dane, można dowiedzieć się ze strony https://plusgum.pl/blog/2017/09/28/jak-okreslic-indeks-predkosci-opony/.

Avatar
Poszukiwacze Wiedzy
Jeśli poszukujesz cennej wiedzy, to niewątpliwie znalazłeś się we właściwym miejscu. Oddaj się lekturze naszego serwisu, a na pewno nie będzie to czas zmarnowany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3 + 16 =