Jak unikać nagłego spadku ciśnienia w oponach?

Technologie & IT
poszukiwaczewiedzy
Jak unikać nagłego spadku ciśnienia w oponach?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Spadek ciśnienia w oponach może być nie tylko irytującym problemem, ale również sprawiać zagrożenie na drodze, jeśli wydarzy się to podczas jazdy. Dlatego warto wiedzieć, jak sobie radzić z tym kłopotem, aby mieć jak największe szanse uniknięcia go. Prawda jest taka, że spadek ciśnienia może być spowodowany wieloma czynnikami, więc nie sposób z góry ustalić, jaki problem zaistniał tym razem. Jednak w większości przypadków za ten efekt odpowiada zły montaż ogumienia lub uszkodzenie samej opony.

Na co zwracać uwagę?

Jeśli chodzi o montaż, najpierw trzeba zadbać o to, aby obręcz była czysta i nieskorodowana, ponieważ może to prowadzić do powstania szczelin lub poluźnienia się opony. Poza tym naprawdę warto korzystać z odpowiednich i dobrej jakości past monterskich, gdyż w innym wypadku można uszkodzić oponę. Najczęściej zniszczeniu ulega jej stopka, co tworzy proste ujście dla ciśnienia. Również przy demontażu należy na te sprawy uważać. Jeśli znowu idzie o same opony, warto stawiać na sprawdzone marki, takie jak opony Kleber.

Z dodatkowych spraw, na które warto zwracać uwagę, trzeba wymienić wentyl, który nieraz może być zniszczony albo posiadać zły wkład, oraz to, czy opona jest w dobrym stanie. Może posiadać mikropęknięcia albo być zniszczona z powodu złego przechowywania (lub może być już wyeksploatowana). Ponadto należy zdawać sobie sprawę, w jakich warunkach można korzystać z danego ogumienia, czyli jakie obciążenie wytrzyma przy danej prędkości. Tego, jak sprawdzić te dane, można dowiedzieć się ze strony https://plusgum.pl/blog/2017/09/28/jak-okreslic-indeks-predkosci-opony/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Kiedy warto zdecydować się na wynajem busa?
Kiedy warto zdecydować się na wynajem busa?
Istnieje wiele powodów, dla których warto zdecydować się na wynajem minibusu zamiast zwykłego autobusu. W przypadku przewożenia grup ludzi w […]
Polecamy